Mońki. Myślała, że pomaga w ujęciu przestępców. Straciła 33 tys. zł

i

Autor: pixabay.com Mońki. Myślała, że pomaga w ujęciu przestępców. Straciła 33 tys. zł

Mońki. Myślała, że pomaga w ujęciu przestępców. Straciła 33 tys. zł

2022-04-14 15:11

73-letnia mieszkanka powiatu monieckiego zaufała obcemu mężczyźnie i myślała, że pomaga w ujęciu groźnych przestępców. Ostatecznie straciła 33 tys. zł.

W środę (14 kwietnia) wieczorem do monieckiej komendy zgłosiła się 73-latka, która poinformowała, że została oszukana przez mężczyznę podającego się za policjanta.

- Jak ustalili mundurowi, około 15 seniorka otrzymała telefon na numer stacjonarny. Mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z wydziału kryminalnego, powiedział jej, że prowadzi ,,akcję” przeciwko grupie przestępczej, która włamuje się do mieszkań. Twierdził, że przestępcy mają „swoją” osobę w banku, która przekazuje im dane klientów. Kontynuując rozmowę oszust wmówił 73-latce, że jej oszczędności są zagrożone i musi pomóc w schwytaniu bandytów – czytamy w komunikacie KPP Mońki.

Czytaj także: Zambrów. Tragiczny wypadek na S8. Nie żyje motocyklista

Sprawca nie spoczął jedynie na tym. Chcąc uwiarygodnić swoją tożsamość polecił kobiecie, aby zadzwoniła pod numer 997 lub 112 nie rozłączając się, co kobieta uczyniła. Podczas rozmowy seniorka przyznała się, że posiada w domu gotówkę. Następnie rzekomy policjant uprzedził ją, że teraz będzie korzystała z dwóch telefonów. Tak miała uzyskać wskazówki, jak pomóc w schwytaniu przestępców.

- Przez telefon stacjonarny rozmawiała z policjantem, natomiast na telefon komórkowy zadzwonił do niej fałszywy prokurator. W ten sposób oszuści upewnili się, że seniorka nigdzie nie zadzwoni. 73-latka dowiedziała się, że musi przekazać pieniądze policjantowi, który przyjdzie do jej domu. Powiedzieli jej, że jak tylko spiszą numery banknotów odzyska swoje oszczędności – czytamy w dalszej części.

Pieniądze miał odnieść dzielnicowy. Kobieta zgodnie z instrukcjami spakowała 30 tysięcy złotych oraz 700 dolarów i przekazała młodemu mężczyźnie. Wszystko miała odzyskać wieczorem.

Źródło: Materiały prasowe KPP Mońki

Sezon na dwa kółka w Radiu ESKA

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE