Modernizacja kotłowni w Białymstoku. 9 już przebudowanych, 10 w kolejce

2021-02-17 10:00
Modernizacja kotłowni w Białymstoku
Autor: UM Białystok Modernizacja kotłowni w Białymstoku

Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku modernizuje kotłownie gazowe znajdujące się w budynkach gminnych. Zostało już przebudowanych 9 kotłowni, a w tym roku na odnowienie czeka 10 kolejnych.

Jesienią 2020 r. Zarząd Mienia Komunalnego zakończył modernizację dziewięciu kotłowni gazowych, działających w wielorodzinnych budynkach przy ulicy Klepackiej 2a i 2d.

ZMK ma pod opieką 52 kotłownie gazowe. W większości są to 20- i 25-letnie urządzenia wymagające co roku wielu napraw. W związku z tym w 2020 r. ZMK przygotował i rozpoczął realizację planu naprawczego.

– Podjęliśmy decyzję o sukcesywnej wymianie zużytych urządzeń i szybko zaczęliśmy działać w tym kierunku. W czerwcu ubiegłego roku ogłosiliśmy przetarg, a w lipcu podpisaliśmy umowę z wykonawcą – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Umowa objęła zmodernizowanie kotłowni w formule „zaprojektuj – wybuduj”. Wykonawca rozpoczął roboty w połowie lipca, a zakończył 30 września 2020 r. Koszt modernizacji wyniósł łącznie 407 268 zł. Średnio na jedną kotłownię wydano 45 252 zł. W tym roku ZMK planuje przeprowadzenie modernizacji kolejnych 10 kotłowni.

Źródło: Informacje prasowe Urzędu Miejskiego w Białymstoku

Kotłownia doskonała?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE