Michałowo. Policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów. To trzech Gruzinów i Ukrainiec

i

Autor: KMP w Białymstoku Michałowo. Policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów. To trzech Gruzinów i Ukrainiec

Michałowo. Policja zatrzymała kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów. To trzech Gruzinów i Ukrainiec

2022-02-16 11:44

Policja zatrzymała podczas kontroli drogowej na terenie podlaskiej gminy Michałowo trzech Gruzinów i Ukraińca, podejrzanych o pomoc nielegalnym imigrantom w przekroczeniu granicy z Białorusi do Polski. W jednym z aut przewożono trzech obywateli Jemenu.

Jak podał w środę (16 lutego) zespół prasowy podlaskiej policji, zatrzymano cztery osoby podejrzane o przewożenie nielegalnych imigrantów. Wpadli oni podczas kontroli, której najpierw poddano kierowcę opla jadącego od strony granicy z Białorusią. Okazało się, że auto prowadził 42-letni Gruzin, który wiózł trzech nielegalnych imigrantów, obywateli Jemenu. Zostali oni przekazani Straży Granicznej.

Czytaj także: Dramatyczne sceny w Podlaskiem. Internauta uratował dziewczynę w ostatniej chwili

To jednak nie koniec. Niedługo potem do punktu blokadowego dojechały dwa inne samochody. Toyotą kierował 20-letni Gruzin, który jechał z 24-letnim rodakiem. Opla prowadził 27-letni Ukrainiec. Oni również zostali zatrzymani za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Według ustaleń policji, ci cudzoziemcy także mieli transportować nielegalnych imigrantów. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi do 8 lat więzieniu.

Czytaj także: Białystok. Eksplozja i pożar w jednym z bloków przy ul. Mickiewicza. Jedna osoba ranna

Pierwszy przypadek po miesiącu przerwy

To po miesiącu przerwy pierwsza policyjna informacja o zatrzymaniu takich osób w województwie podlaskim. Od początku kryzysu migracyjnego, czyli od miesięcy jesiennych ub. roku, policjanci zatrzymali w Podlaskiem ok. 350 tzw. kurierów nielegalnych imigrantów, czyli osób podejrzanych o ich transport z obszaru przygranicznego w głąb Polski lub za zachodnią granicę. Osobom tym stawiane są zarzuty pomocnictwa przy nielegalnym przekraczaniu granicy z Białorusią.

"Kuchnia afrodyzjaków" rozpieszcza zmysły. Artur Szydłowski, szef kuchni restauracji Monticello uczy, jak przygotować sycylijski deser cannoli.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?