Mężczyzna szedł ulicą bez maseczki. Trafił za kratki na ponad 5 miesięcy

2021-03-31 8:05
Mężczyzna szedł ulicą bez maseczki. Trafił za kratki na ponad 5 miesięcy
Autor: pixabay Mężczyzna szedł ulicą bez maseczki. Trafił za kratki na ponad 5 miesięcy

Interwencja w Dubinach w powiecie hajnowskim. 26-letni mężczyzna szedł ulicą i został wylegitymowany przez miejscowych policjantów, ponieważ nie miał założonej maseczki ochronnej. Złamał tym samym nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Okazało się, że 26-latek nie tylko to ma na sumieniu.

W poniedziałek przed godziną 20 w miejscowości Dubiny hajnowscy policjanci zauważyli mężczyznę, który nie stosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. W trakcie legitymowania okazało się, że 26-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Ostródzie oraz Sąd Rejonowy w Łomży. Za mieszkańcem powiatu łomżyńskiego był wydany list gończy w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dodatkowo poszukiwany był przez sąd do ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego w związku ze zniszczeniem mienia i nieopłaceniem grzywny.

Czytaj też: Próbowała zdać egzamin na prawo jazdy za koleżankę. Zdradziła ją jedna istotna rzecz

26-latek już trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 5 i pół miesiąca.

Minionej doby podlascy policjanci ujawnili 246 przypadków naruszeń prawa w związku z obowiązującymi obostrzeniami. 203 dotyczyły nieprzestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki (154 mandaty, 41 wniosków do sądu, 8 pouczeń) a 43 - gromadzenia się (43 wnioski do sądu).

Raport z Anteny 30.03
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE