Matura 2022 język polski: komentarze uczniów! Czy była trudna? [GALERIA, AUDIO]

2022-05-07 10:42

Matura 2022. W środę rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Na początek białostoccy maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Czy uczniów zaskoczyły tematy? Czy egzamin był trudny? W poniższym materiale zebraliśmy ich pierwsze wrażenia.

W środę (4 maja) rozpoczął się pierwszy dzień kampanii Matura 2022, a egzamin, który otworzył maraton tradycyjnie był z języka polskiego na poziomie podstawowym. W czwartek i piątek maturzystów czekają zmagania z matematyką i językiem angielskim. W kolejnych tygodniach będzie można zdawać egzamin dojrzałości z innych przedmiotów - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W województwie podlaskim, do egzaminu dojrzałości, przystąpiło w środę ponad 10 tys. osób.

CZYTAJ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Co z letnim oknem transferowym? Masłowski: liczymy każdą złotówkę

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym składa się z dwóch części. Maturzyści najpierw musieli rozwiązać test i napisać tekst własny. Do wyboru mieli: napisanie rozprawki na jeden z dwóch podanych tematów lub wykonanie analizy tekstu poetyckiego.Wśród tematów rozprawek pojawiły się:

  • "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza,
  • "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej,
  • "Relacja z drugim człowiek jako źródłem szczęścia".

Matura 2022 z języka polskiego w Białymstoku. Czy była trudna?

Na napisanie matury uczniowie mieli niemal trzy godziny, ale wymienione powyżej tematy nie sprawiły tegorocznym maturzystom trudności. Tak przynajmniej powiedzieli nam absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, których zapytaliśmy o wrażenia z egzaminu. 

- Tematy były całkiem proste, teksty publicystyczne zresztą też. Moim zdaniem tylko trochę nas zaskoczyły.

Więcej wypowiedzi maturzystów po maturze z języka polskiego znajdziecie w materiale audio poniżej.

Posłuchaj: maturzyści o egzaminie z j. polskiego

Jutro białostockich maturzystów czeka egzamin z matematyki. W tym roku nowością jest przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym.

Maraton maturalny potrwa do 23 maja.

Krakowscy maturzyści tuż po egzaminie z języka polskiego

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE