Marsz Papieski w obronie Jana Pawła II przejdzie ulicami Białegostoku. Znamy datę i program wydarzenia!

i

Autor: UM Białystok/Marcin Jakowiak Pomnik papieża Jana Pawła II w Białymstoku

Marsz Papieski

Marsz Papieski w obronie Jana Pawła II przejdzie ulicami Białegostoku. Znamy datę i program wydarzenia!

2023-04-02 9:49

Białostocki Marsz Papieski w obronie dziedzictwa Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Właśnie w Niedzielę Palmową ulicami Białegostoku ruszy marsz w ramach poparcia polskiego papieża. W dalszej części artykułu przeczytasz o programie Białostockiego Marszu Papieskiego.

Marsz Papieski w Białymstoku

Marsz Papieski to inicjatywa Polaków, którzy wychodząc na ulicę chcą okazać swoją wdzięczność za wszystkie dzieła, jakie podczas swojego życia, ale również po śmierci uczynił papież Jan Paweł II. Takie przemarsze właśnie 2 kwietnia 2023 przejdą w wielu miastach w Polsce. Data nie jest przypadkowa, właśnie tego dnia minie 18 lat od śmierci papieża. W Białymstoku również właśnie w tę niedzielę przejdzie Białostocki Marsz Papieski.

Kiedy Białostocki Marsz Papieski? Szczegóły

Organizatorami marszu są NSZZ Solidarność Region Podlaski oraz Klub Więzionych Internowanych Represjonowanych. „On nas obudził, teraz my pamiętajmy o Nim! Spotkajmy się na Marszu Pamięci. Weźmy rodzinę, znajomych i 🇵🇱 biało-czerwone flagi. Weźmy również ze sobą symbole papieskie: flagę papieską, portret św. Jana Pawła II, czy mały obrazek. Spotkanie odbędzie w atmosferze radości i dziękczynienia za Boże Dzieła uczynione za pośrednictwem Jan Pawła II” – czytamy na stronie organizatorów Białostockiego Marszu Papieskiego.

Program uroczystości Białostockiego Marszu Papieskiego 2023 prezentuje się następująco:

  • 10:00-10:45 – zbiórka pocztów sztandarowych,
  • 11:00 - msza święta koncelebrowana przez metropolitę białostockiego abp. Józefa Guzdka w archikatedrze białostockiej,
  • 12:00 – modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II,
  • 12:15 – przemarsz ulicami Białegostoku.

Marsz Papieski w Białymstoku – trasa

W niedzielę 2 kwietnia 2023 r. Marsz Papieski w Białymstoku rozpocznie się pod pomnikiem Ojca Świętego. Następnie uczestnicy przejdą Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową do kościoła pw. św. Rocha.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE