Mandat za niesprzątanie po psie. Sprawdź, dlaczego opłaca się dbać o porządek po pupilu

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Twoi pupile

Mandat za niesprzątanie po psie. Sprawdź, dlaczego opłaca się dbać o porządek po pupilu

2023-05-24 13:11

Sprzątanie po naszych pupilach to obowiązek. W dodatku określony ustawą. Mandat za niesprzątanie po psie może być dotkliwy, dlatego warto dbać o porządek. Ile zapłacisz, jeśli nie sprzątniesz po swoim pupilu? Piszemy o tym w dalszej części artykułu.

Jesteście szczęśliwymi posiadaczami czworonożnego przyjaciela w mieście? I na pewno często wybieracie się wspólnie na spacery po pobliskich parkach. Musicie zatem pamiętać o porządku. W innym przypadku grozi wam mandat za niesprzątanie po psie.

Sprzątanie po psie – ustawa

Społeczny obowiązek sprzątania po własnym czworonogu został uregulowany prawnie już 25 lat temu konkretną ustawą. Zgodnie z art. 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel wyprowadzający swoje zwierzę na spacer jest zobowiązany do ochrony przed zanieczyszczeniami terenów przeznaczonych do użytku wspólnego.

Kara za niesprzątanie po psie

Co się zatem stanie, jeśli Straż Miejska przyłapie nas na tym, że nie sprzątnęliśmy po swoim psie? Grozi za to kara w postaci mandatu za niesprzątnięcie. I jak czytamy w dalszej części ustawy z 13 września 1996 r., jest to kwota, która solidnie może nadwyrężyć nasz domowy budżet. Ile wyniesie mandat za odchody psa? Chodzi o 500 zł.

Jak sprzątać po psie? Proste sposoby

Jak zatem najłatwiej uniknąć mandatu za niesprzątanie po psie? Po prostu sprzątać na każdym spacerze. Wystarczą do tego pojemniki z workami na zwierzęce odchody, które możecie zamontować do smyczy i korzystać z nich podczas wypadów z psem. Znajdziecie je w każdym sklepie zoologicznym.

Zakrzów: dwa agresywne psy zagryzły małego maltańczyka, a jego właścicielkę pogryzły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE