LowlandersBialystok

Autor: LowlandersBialystok

Lowlanders Białystok zdobyli mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim

2022-07-25 7:56

Lowlanders Białystok podczas Polish Bowl rozegranym w Ząbkach pokonali Kraków Kings 21:20. Zwycięstwo wywalczyli w ostatnich sekundach meczu.

Faworytem potyczki była ekipa z Krakowa, która w tym sezonie nie doznała jeszcze porażki, ale to białostoczanie lepiej rozpoczęli finał i po pierwszej kwarcie prowadzili 14:6.

W drugiej odsłonie punktowali krakowianie zdobywając 6 oczek. W trzeciej - rywale dołożyli kolejnych 8 punktów i wyszli na prowadzenie 20:14

Ostatnia kwarta należała jednak do Lowladners. Na niecałą minute przed końcem "ludzie z nizin" doprowadzili do remisu 20:20. A następnie Amerykanin Aaron Jones zaliczył podwyższenie dając białostoczanom zwycięstwo 21:20.

Lowlanders Białystok zdobyli mistrzostwo Polski po raz drugi w historii. Wcześniej tryumfowali w 2018 r.

Lowlanders Białystok - Kraków Kings - 21:20 (14:6, 0:6, 0:8, 7:0)