Łomża. Nielegalny salon gier w centrum miasta. KAS zabezpieczyła cztery automaty

i

Autor: Podlaska KAS Łomża. Nielegalny salon gier w centrum miasta. KAS zabezpieczyła cztery automaty

Łomża. Nielegalny salon gier w centrum miasta. KAS zabezpieczyła cztery automaty

2022-05-12 15:55

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyła KAS w nielegalnym salonie w Łomży. Służba celno-skarbowa przypomina, że za nielegalną działalność hazardową grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary za każdy nielegalny automat.

Funkcjonariusze KAS z Łomży ustalili, że w jednym z budynków w centrum miasta działa nielegalny salon gier hazardowych. Okazało się, że w lokalu - wyposażonym w monitoring służący do selekcji klientów - są cztery automaty.

"Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu eksperymenty kontrolne, które potwierdziły nielegalny charakter urządzeń. Przebywająca w lokalu 22-letnia kobieta została przesłuchana. Ustalana jest jej rola w procederze" - poinformował w czwartek st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Zarówno automaty, jak i znalezione podczas przeszukania notatki dotyczące rozliczeń za gry, zostały zabezpieczone do wszczętego przez administrację celno-skarbową postępowania. Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do trzech lat, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

KAS zwraca uwagę, że gry hazardowe w Polsce są koncesjonowane, ich prowadzenie jest możliwe jedynie w kasynach oraz salonach gier. W Podlaskiem działa legalnie kilka salonów gier prowadzonych przez Totalizator Sportowy - krajowego monopolistę w tym zakresie.

EUROWIZJA - vlog nr 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE