Okno życia w Domu Zakonnym Sióstr Benedyktynek

i

Autor: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej (strona internetowa)

Łomża

Łomża. Ktoś zostawił dziewczynkę w oknie życia w klasztorze. "Rozumiem ból i trud tej matki"

12 grudnia ub. roku ktoś zostawił dziewczynkę w oknie życia działającym przy klasztorze Sióstr Benedyktynek w Łomży (Podlaskie). To drugie dziecko uratowane w tym oknie życia.

Dziecko w oknie życia w Łomży

Informację o dziecku zostawionym w oknie życia podał duszpasterz rodzin diecezji łomżyńskiej ks. Jacek Kotowski. Dziewczynka trafiła w ręce zakonnic miesiąc temu - 12 grudnia 2023 roku. Wstępne badania lekarskie potwierdziły, że jest zdrowa. Trafiła do pogotowia rodzinnego i rozpoczęła się procedura ustalania jej tożsamości oraz ewentualnej adopcji.

Jak wyjaśnił ks. Kotowski w lokalnych mediach, informację o dziecku pozostawionym w oknie życia opóźniono celowo, mając na uwadze dobro dziewczynki i matki.

"Rozumiem ból i trud tej matki, bo na pewno nie jest to łatwa decyzja. Ale za to, że to dziecko zostawiła w oknie życia, że w tej chwili jest ono w kochającej rodzinie, otoczone miłością, troską, ma zabezpieczone wszystkie potrzeby, chciałbym (...) tej mamie podziękować. Uspokoić jej sumienie, ale także jej taką niepewność i powiedzieć: dziecko jest bezpieczne, otoczone szacunkiem i troską" - powiedział duchowny w wypowiedzi dla publicznego Radia Białystok.

Okno życia przy łomżyńskim klasztorze działa od 2010 roku. Pierwsze dziecko - również dziewczynka - trafiło tam w kwietniu 2014 roku.