Lekkoatleci Podlasia Białystok wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski

2022-08-29 8:13
 drużynowy Mistrz Polski
Autor: Tomasz Kasjaniuk/pzla

Klub Sportowy Podlasie Białystok okazał się bezkonkurencyjny na mistrzostwach rozegranych 27 sierpnia w Karpaczu. Białostoczanie pierwszy raz w historii zostali drużynowym Mistrzem Polski.

Białostoccy lekkoatleci zgromadzili 60 punktów i stanęli na najwyższym miejscu podium. Na drugim miejscu uplasował się AZS AWF Warszawa z dorobkiem 56 punktów. Na najniższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy z OŚ AZS Poznań ( 55 punktów).

Kibice u podnóża Śnieżki mogli zobaczyć m.in. Wojciecha Nowickiego, złotego medalistę rozegranych niedawno w Monachium Mistrzostw Europy. Tym razem młot białostoczanina wylądował na odległości 80,75m.

Na 110 metrów przez płotki na pierwszym miejscu zameldował się Damian Czykier z czasem 13.77s.

W Biegu na 400 metrów zwyciężył Maksymilian Klepacki uzyskując 46,49s.

Pierwsze miejsce w pchnięciu kulą uzyskała natomiast Klaudia Kardasz z wynikiem 16,80 m.

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się również sztafeta 4x400m mixt w składzie Bartosz Dudek, Aneta Lemiesz, Justyna Jelska, Maksymilian Klepacki uzyskując czas 3,25,72m.

Biegał nago pod Pałacem Kultury i groził ludziom śmiercią. Zaatakował przechodniów. Policja nie przyjechała przez półtorej godziny
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE