Ksiądz Andrzej Dębski z Białegostoku zawieszony w obowiązkach. Co zrobił?

2022-07-16 21:14
Ksiądz Andrzej Dębski z Białegostoku zawieszony w obowiązkach. Co zrobił?
Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Ksiądz Andrzej Dębski z Białegostoku zawieszony w obowiązkach. Co zrobił?

Ksiądz Andrzej Dębski został w trybie natychmiastowym zawieszony przez arcybiskupa diecezji białostockiej Józefa Guzdka. Przyczyną są doniesienia medialne odnośnie rozmów o charakterze seksualnym duchownego z internautką.

Natychmiastowe zawieszenie ma związek z artykułem „Będziesz prywatną szmatą”. Obsceniczna korespondencja rzecznika białostockiej kurii. Pojawił się on w sobotę na portalu wyborcza.pl – witryny internetowej „Gazety Wyborczej”. Tekst przedstawia prywatną korespondencję z internautką, w której ksiądz Andrzej Dębski miał składać kobiecie seksualne propozycje oraz wysyłać obsceniczne filmy. Z materiału wynika, że duchowny miał przyznać do zarzucanych mu czynów, ale nie potrafił wyjaśnić swojego działania.

Ksiądz Andrzej Dębski zawieszony przez kurię

Długo nie trzeba było czekać na reakcję kurii z Białegostoku. Kuria Metropolitalna Białostocka wydała w sobotę w okolicach południa komunikat dotyczący księdza Andrzeja Dębskiego, w którym informuje o jego natychmiastowym zawieszeniu.

Ksiądz Andrzej Dębski z Białegostoku pozbawiony praw do wykonywania posług duszpasterskich. Biskup przeprasza za zgorszenie

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej – napisał ks. Ireneusz Korziński, wicekanclerz kurii.

Telewizja Polska zrywa współpracę z księdzem Andrzejem Dębskim

Bardzo szybko zareagowała również redakcja audycji katolickich TVP, która za pośrednictwem Twittera poinformowała o zerwaniu współpracy z księdzem Andrzejem Dębskim. Na stronach portali społecznościowych programu Ziarno usunięto już wszystkie wcześniejsze wpisy, które mogłyby kojarzyć się z białostockim kapłanem. TVP 3 Białystok również poinformowała o zerwaniu współpracy z księdzem. W niedzielę nie zostanie wyemitowany najnowszy odcinek programu "Pod Twoją Obronę".

Kim jest ksiądz Dębski?

Ksiądz Andrzej Dębski urodził się w 1976 r. Kapłanem jest od 21 lat. Ksiądz Andrzej Dębski był nie tylko rzecznikiem Archidiecezji Białostockiej, ale także dyrektorem biura prasowego. Wykładał na Wyższym Seminarium Duchownym, był kapelanem klubu sportowego Jagiellonia Białystok SSA oraz wydawcą katolickiego magazynu "Pod Twoją obronę" w TVP3 Białystok.

Jak dobrać pompę ciepła?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE