Boks

KnockOut Boxing Night 33 w Białymstoku. Remis Szeremety w walce wieczoru [ZDJĘCIA]

2024-02-28 7:30

Walka wieczoru na gali w Białymstoku pomiędzy Kamilem Szeremetą, a Abelem Miną zakończyła się remisem. Tryumfował z kolei „Diablo” Włodarczyk, który pokonał pięściarza z Argentyny.

Wydarzenie grupy KnockOut Promotions przyciągnęło tłumy, bo Opera Podlaska wypełniła się do ostatniego miejsca. Kibice obejrzeli siedem zaciętych pojedynków. Stawką walki głównej był Pas Międzynarodowego Mistrza Polski.

Walka wieczoru

W walce wieczory Kamil Szeremeta (25-2-2, 8 KO) zmierzył się z Abelem Miną (17-3-1, 9 KO). Dla Białostoczanina był to debiut w kategorii super średniej. Szeremeta od samego początku próbował przejąc kontrolę, ale zawodnik z Ekwadoru dobrze się bronił, był zdecydowanie szybszy i odpowiadał prostymi ciosami.

Szeremeta doznała rozcięcia i sącząca się z czoła krew przeszkadzała w pojedynku. Białostoczanin jednak nieustannie nacierał na przeciwnika, posyłając coraz celniejsze ciosy. W ostatnich rundach Mina przeboksował na tak zwanych "wstecznym" uciekając do Szeremety.

Po 10 rundowym pojedynku sędziowie ocenili walkę na remis, a werdykt wygwizdali kibice.

  - Na początku musiałem przystosować się do jego lewego prostego, ale później miałem przewagę. Sędzia nie pozwalała mi boksować w klinczu z czego jestem znany. Jestem zawiedziony tym sędziowaniem. Dość "włażenia w dupę"  zagranicznym zawodnikom -  mówił rozczarowany Kamil Szeremeta.

Zwycięstwo 'Diablo' Włodarczyka

W Białymstoku walkę nr 70 w swojej karierze stoczył Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (65-4-1). W ośmio rundowym starciu pokonał jednogłośną decyzją sędziów Argentyńczyka Pablo Cesara Villanuevę (12-5-1). Polak kontrolował przez całą walkę i groźnie atakował w końcówce pojedynku.

Czerkaszyn lepszy od kolumbijskiego bombardiera

W pojedynku przed walką wieczoru Fiodor Czerkaszyn (23-1, 14 KO) pokonał na punkty Kolumbijczyka Jairo Delgado (11-3, 8 KO). Tym samy Ukrainiec wrócił na zwycięską ścieżkę.

Inne walki

Rafał Wołczecki (11-0, 7 KO) wygrał z Ayouba Zakriego (5-3-1, 0 KO)

Przemysław Zyśk (19-2, 6 KO) wygrał  z Kamilem Urbańskim (3-2, 2 KO)

Piotr Łącz (8-0, 6 KO) pokonał,Pavlo Krolenkę (3-14-1, 2 KO)

Ihosvana Garcia (12-0, 9 KO) wygrał przez techniczny nokaut z Dmytro Fedasem (8-6-2, 5 KO)

Święto Ultry 2024. Białystok