Autor: PKO Ekstraklasa

Ekstraklasa

Jagiellonia - Ruch. Białostocka maszyna się zacięła. Remis z beniaminkiem

2024-02-24 16:45

Jagiellonia Białystok zremisowała w 22 kolejce ekstraklasy z Ruchem Chorzów 1:1. Goście prowadzili po pierwszej połowie. Jaga zdobyła gola w ostatniej akcji meczu.

Jagiellonia rozpoczęła spotkanie z małymi zmianami w składzie. Od pierwszych minut zagrał Kristoffer Hansen i Jetmir Haliti, który zastąpił pauzującego za kartki Adriana Diegueza

Jagiellonia przeważała od początku, ale była nie konsekwentna w ataku. Ruch obudził się dopiero po trzydziestu paru minutach gry i zaczął konstruować akcję. W 41 min Ruch wyszedł na prowadzenie, Daniel Szczepan mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Alomerovica.

Druga połowa

Rozpoczęła się od zmian. Boisko opuścił Afimico Pululu, a w jego miejsce pojawił się Kaan Caliscaner. Aktywniejsza była drużyna gości, a w 52 min. mogła podwyższyć, bo przewrotką niecelnie strzelał Szczepan.

Jagiellonia kreowała grę zbyt wolno i nie potrafiła stworzyć klarownej sytuacji.

Do ataków podopieczni Ariana Siemieńca ruszyli do ataków po 80 min. Groźnie strzelali Sacek, Skrzypczak czy Imaz.

Gol w 97 min.

Kiedy wydawało się, że Ruch wywiezie z Białegostoku 3 pkt. Jagiellonia zdołała doprowadzić do remisu. Piłka w 97 min. po rzucie rożnym trafiła do Jesusa Imaza, a ten ładnym strzałem z woleja trafił do siatki Ruchu.

Za chwilę sędzia zakończył spotkanie.

Wyrównania w osłabieniu

Jagiellonia doprowadziła do wyrównania grając w 10-ciu, bo boisko po urazie nosa musiał opuścić w 90 min. Caliskaner.