Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Znamy termin! Prezydent jasno go przedstawił

2020-05-05 7:27
Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Znamy termin! Prezydent jasno go przedstawił
Autor: pixabay Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Znamy termin! Prezydent jasno go przedstawił

Kiedy otworzą żłobki i przedszkola. Na razie wciąż pozostają one zamknięte. Zgodnie z planami rządu miałoby to nastąpić 6 maja. Dziś wiemy, że taki termin nie jest realny. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, podobnie jak włodarze wielu innych miast, jasno przedstawił, kiedy najwcześniej dzieci pójdą do przedszkoli i żłobków.

Spis treści

  1. Otwarcie żłobków i przedszkoli [TERMIN, DATA]
  2. Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Termin 6 maja nierealny
  3. Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Prezydent podał termin

Otwarcie żłobków i przedszkoli [TERMIN, DATA]

Z rządowego projektu wynika, że żłobki i przedszkola publiczne i niepubliczne mogą zostać otwarte od 6 maja. Taki plan zakładała tarcza antykryzysowa 3.0. Ostateczną decyzję w sprawie tych placówek pozostawiono jednak organom założycielskim. Jednocześnie rząd postanowił wydłużyć zasiłek opiekuńczy od 3 do 24 maja dla rodziców dzieci, które nie będą w tym czasie mogły korzystać z opieki placówek.  

Dowiedz się też:

Co to oznacza dla dzieci i rodziców? Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyraźnie odniósł się do słów ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, a także przedstawił termin, w którym dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli.

KoronawirusRaport: Białystok 30.04

Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Termin 6 maja nierealny

– Zorganizowaliśmy wideokonsultacje z przedstawicielami żłobków i przedszkoli, które potwierdziły nasze obawy. Termin 6 maja jest nierealny – powiedział prezydent Białegostoku. – Nie ma możliwości, aby w tak krótkim czasie przeprowadzić tak poważne przedsięwzięcie. Musimy mieć szczegółowe wytyczne i czas, aby solidnie przygotować się do otwarcia placówek. Bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz personelu to dla nas kwestia priorytetowa. 

Tadeusz Truskolaski odniósł się także do wystąpienia ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego: – Kłamliwe jest zatem stwierdzenie Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, że nie konsultowałem tej decyzji – zaznaczył w oficjalnym oświadczeniu, którego pełną treść przeczytać można tutaj: Oświadczenie prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Prezydent podał termin

Białostockie żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte do 24 maja. Prezydent Tadeusz Truskolaski podjął taką decyzję po konsultacji z przedstawicielami placówek.

Zobacz też: Koronawirus a badanie techniczne pojazdu. Jak przebiega w czasie pandemii?

Miasto wystąpiło już z prośbą o szczegółowe zalecenia służb sanitarnych, co do warunków, jakie mają być spełnione, aby placówki mogły zacząć działać.  

Przypomnijmy, że według obowiązujących zaleceń, do 24 maja pozostają zamknięte również wszelkie placówki edukacyjne: szkoły oraz uczelnie. 4 maja w życie wszedł II etap łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią. Od poniedziałku otwarte są m.in. galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe, a także obiekty sportowe: Od dziś można korzystać z boisk na Stadionie Miejskim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE