Jarmark Kaziukowy wystartował w Białymstoku. Wystawcy tłumnie wypełnią plac przed Teatrem Dramatycznym

i

Autor: pixabay.com Podczas Jarmarku Kaziukowego w Białymstoku będzie można kupić ozdoby wielkanocne

Jarmark Kaziukowy wystartował w Białymstoku. Wystawcy tłumnie wypełnią plac przed Teatrem Dramatycznym

2023-03-17 17:10

W Białymstoku od soboty 18 marca do niedzieli 19 marca odbędzie się popularny Jarmark Kaziukowy. Na plac przed Teatrem Dramatycznym przyjadą wystawcy, u których będzie można kupić m.in. własnoręcznie wykonane palmy, rękodzieło ludowe i regionalne przysmaki. Harmonogram Jarmarku Kaziukowego w Białymstoku znajdziecie w dalszej części artykułu.

Jarmark Kaziukowy 2023

Z okazji XIV Dni Kultury Kresowej Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny, Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Odział w Białymstoku we współpracy z Książnicą Podlaską w najbliższy weekend na placu przed Teatrem Dramatycznym organizują Wielki Jarmark Kaziukowy.

Od 18 do 19 marca do stolicy województwa podlaskiego zjedzie 140 wystawców z Polski, Litwy i Białorusi. Na stoiskach będzie można zakupić m.in.:

  • wielkanocne ozdoby,
  • regionalne przysmaki.

Na zakupy białostoczanie będą mogli wybrać się od soboty 18 marca (otwarte od godz. 8:00 do 16:00). Przy okazji Jarmarku Kaziukowego organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Harmonogram prezentujemy poniżej.

Jarmark Kaziukowy 2023 w Białymstoku [Harmonogram]

17 marca (piątek):

  • Miłe miasto XIX-wieczne Wilno Piłsudskich – spotkanie z Tomaszem Kubą Kozłowskim z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, godz. 17:00 – Książnica Podlaska, Galeria Parter, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A;
  • Sławomir Koper – spotkanie z autorem książek poświęconych Kresom, w tym m.in. Zapomniane Kresy. Ostatnie polskie lata, godz. 19:00 – Książnica Podlaska, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A Galeria Parter.

18 marca (sobota):

  • W kresowej kawiarni – przedstawienie słowno-muzyczne z udziałem „Projektu Zimne Dranie” — piosenki lwowskie, wileńskie i przeboje XX-lecia międzywojennego, godz. 15.30 (Książnica Podlaska, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14, Aula, VI piętro).

19 marca (niedziela):

  • Msza Święta („mały kościół” przy Katedrze w Białymstoku, godz. 10.00;
  • Złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, godz. 11.00;
  • Rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Marszałek w oczach dziecka”, godz. 12.00, Galeria im. Sleńdzińskich, Rynek Kościuszki 4.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE