Jak samemu zrobić przyłbicę ochronną za 50 groszy? Dentysta pokazuje prosty sposób

2020-04-17 20:47 hz
Jak samemu w domu zrobić przyłbicę medyczną?
Autor: Adam Boczoń / fb.com Jak samemu w domu zrobić przyłbicę medyczną? Instrukcja krok po kroku

Czy przyłbica medyczna jest droga? Czy można ją zrobić samemu w domowych warunkach? Okazuje się, że to proste. Dentysta z Białegostoku, Adam Boczoń, zrobił ich już ponad 100. Trafiły do placówek medycznych na terenie miasta. Koszt jednej to 50 groszy i niecała minuta pracy. Sprawdźcie sami na ESKA.PL Białystok!

Jak zrobić przyłbicę medyczną - samemu i w domu?

Przyłbice ochronne używane są przez lekarzy i dentystów w kontaktach z pacjentami. Są skutecznym środkiem ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą kropelkową. Profesjonalny sprzęt medyczny nie należy do tanich.

Okazuje się jednak, że prostą i skuteczną przyłbicę ochronną można wykonać samodzielnie. Udowadnia to Adam Boczoń - stomatolog z Białegostoku, który wykonuje taki sprzęt w domowych warunkach. Wystarczą mu do tego m.in. folia do bindowania, taśma klejąca oraz dobre chęci i wolny czas.

Zobacz też: Jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Jak zrobić przyłbicę medyczną samemu i w domu?

- Zrób sobie, rodzinie, swoim współpracownikom. Daj lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i obsłudze szpitala. Rozdaj kasjerkom w sklepie i paniom na poczcie - zachęca białostocki dentysta na swoim profilu w mediach społecznościowych.

W poście, w którym Adam Boczoń pokazuje, jak krok po kroku zrobić w domu przyłbicę medyczną, w punktach pokazał, czego dokładnie potrzebujemy, by zrobić to samemu i tanim kosztem.

Jak zrobić samemu przyłbicę medyczną? Materiały i instrukcja krok po kroku

Czego potrzeba, by samemu, w domowych warunkach, zrobić przyłbicę medyczną? Według Pana Adama prościej i taniej już nie można. A oto materiały, których potrzebujemy:

  • Folia do bindowania A4 200 mikronów
  • Guma odzieżowa 1-2 cm szer.
  • Taśma klejąca jakakolwiek
  • Nożyce, ew. gilotyna
  • Dziurkacz biurowy

Adam Boczoń dodaje, że w pracy pomogą nam dobra muzyka i kieliszek wina lub - dla niepijących - aromatyczna kawa. Można też do niej zaangażować dzieci lub znajomych z Facebooka, łącząc się przez internet. 

Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk. Prosta instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Koszt stworzenia takiej przyłbicy to 50 groszy. W godzinę można ich wykonać od 10 do 20, co oznacza, że zaprawieni w bojach będą mieli gotową przyłbicę domowej roboty po blisko 15 sekundach. Pan Adam pierwszą partię wykonanych przyłbic dostarczył  już do Białostockiego Centrum Onkologii. 

O tym, jak krok po kroku samemu zrobić przyłbicę medyczną w domu, dowiesz się z kolejnych zdjęć na profilu białostockiego stomatologa:

ESKA Top 5 - odc. 114

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pan Adam Boczoń to jedna z wielu osób, które pomagają obecnie placówkom medycznym na terenie Białegostoku i województwa podlaskiego. Charytatywnych zbiórek i akcji pomocy nie brakuje. Przypomnijmy, że w regionie aktywnie działają grupa Gastro Pomaga, czy krawcowe z grupy Podlasie Szyje Charytatywnie. Niedawno zbiórkę dla USK uruchomiła Politechnika Białostocka, a Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wciąż zachęca do oddawania krwi.