Jaga odpada z pucharu

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Jagiellonia żegna się z Pucharem Polski już po pierwszym meczu [AUDIO]

2020-08-14 9:23

Marzenia o zdobyciu trofeum Jagiellonia Białystok musi odłożyć na przyszły rok. Białostoczanie w pierwszym meczu przegrali z Górnikiem Zabrze 1:3 i pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Pojedynek z Górnikiem był pierwszym meczem Jagi pod wodzą nowego trenera Bogdana Zająca. Mimo, że szkoleniowiec zaskoczył składem, to musiał zapłacić tak zwane frycowe.

W 15. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie po strzale Bartosza Nowaka. Jaga zaatakowała groźnie dopiero po pół godziny gry. Najpierw na bramkę gospodarzy uderzał  Maciej Makuszewski, a następnie Jakov Puljic, który w doskonałej sytuacji przestrzelił nad bramką.

Dwie minuty później Chorwat poprawił celownik i pewnie pokonał golkipera Górnika. Jaga wyrównała i szukała okazji do drugiej bramki, ale wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie Zabrzanie dorzucili dwa gole. Najpierw w 61 minucie do siatki trafił Jesus Jimenez  przerzucając piłkę nad Xawierem Dziekońskim. 5 minut później wynik meczu ustalił Paweł Bochniewicz posyłając głową futbolówkę do bramki gości.

W końcówce meczu Jaga była blisko drugiego trefienia, ale okazji nie wykorzystał Jesus Imaz.

-Za łatwo traciliśmy piłkę- powiedział po meczu trener Jagi Bogdan Zając

Trener Jagiellonii: Popełniliśmy za dużo błędów

Jagiellonia może już teraz skupić się tylko na grze w ekstraklasie, która startuje za tydzień. Na inauguracje sezonu białostoczanie zagrają na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Pojedynek 24 sierpnia o godz 18:00