Jagiellonia Białystok. Stolarczyk: chcemy przyjąć Piasta na własnych zasadach i wygrać

2022-07-14 17:30
Jagiellonia Białystok. Stolarczyk: chcemy przyjąć Piasta na własnych zasadach i wygrać
Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Stolarczyk: chcemy przyjąć Piasta na własnych zasadach i wygrać

Jagiellonia Białystok w sobotę meczem z Piastem Gliwice rozpocznie nowy sezon Ekstraklasy. Maciej Stolarczyk powiedział o zakończonych przygotowaniach i odniósł się do tematu najbliższego rywala żółto-czerwonych.

Jagiellonia Białystok poprzedni sezon Ekstraklasy skończyła na 12. miejscu. Nowy sezon rozpocznie w sobotę na własnym boisku meczem z Piastem Gliwice, a prezes klubu Wojciech Pertkiewicz zapowiedział, że zespół musi zająć wyższe miejsce. Docelowo żółto-czerwoni celują w pierwszą ósemkę.

Jagiellonia Białystok jest przygotowana do sezonu

- Jesteśmy niecierpliwi tego startu, tej soboty, aby zacząć mecze ekstraklasy, bo to one tak naprawdę pokażą, na jakim jesteśmy etapie. Zespół jest przygotowany do sezonu - mówił na konferencji Stolarczyk, który jest trenerem Jagiellonii Białystok od połowy czerwca. Zastąpił na tym miejscu Piotra Nowaka, z którym klub zakończył współpracę.

Stolarczyk mówił, że zespół jest po niespełna pięciu tygodniach przygotowań. Było to m.in. zgrupowanie w Opalenicy.

"Przez ten czas mieliśmy okazję poznać siebie nawzajem" - dodał trener.

„Musi zadziałać synergia”

"Ja jestem bardzo optymistycznie nastawiony na to, co nas czeka, ale żywię też nadzieję, (...) że kibice dadzą nam kredyt zaufania i wesprą nas w tym pierwszym meczu" - mówił Stolarczyk.

- Wszyscy byśmy chcieli wrócić jak najszybciej do tych lat świetności Jagiellonii i być na czele tabeli, grać w pucharach i tego wszyscy pragniemy, ale myślę, że żeby tutaj zadziałała synergia - to wsparcie jest bardzo istotne i na nie liczymy - dodał.

Czytaj więcej o Jagiellonii Białystok:

Jagiellonia Białystok. Nowe koszulki na otwarcie sezonu Ekstraklasy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jaka będzie Jagiellonia Białystok w nowym sezonie? Stolarczyk: widzę u piłkarzy głód zwyciężania

Jagiellonia Białystok. Pertkiewicz: piłkarze nadal mają drobne poślizgi w wypłatach

Celem Jagiellonii Białystok jest zwycięstwo

Trener Jagiellonii Białystok pytany o ocenę sobotniego rywala, Stolarczyk mówił, że Piast prowadzony przez Waldemara Fornalika to "bardzo ciekawy zespół, który przez ostatnie lata nie tylko był mistrzem Polski, ale był w czołówce zespołów ekstraklasy". - Chcemy przyjąć Piasta na swoich warunkach i rozegrać ten mecz na naszych zasadach tak, żebyśmy po meczu zeszli z boiska zwycięscy - mówił trener białostoczan.

Jagiellonia Białystok bez pięciu zawodników

Pytany o kontuzje w zespole Jagiellonii Białystok, Stolarczyk wymienił, że zawodnicy, których zabraknie na najbliższym meczu, to m.in. Taras Romanczuk, Miłosz Matysik, Juan Camara, Kacper Tabiś, Ivan Runje.

"Ci zawodnicy nie są brani pod uwagę na najbliższe spotkanie. Są kolejni gracze głodni gry i oni teraz będą mieli możliwość grania, pokazania się przed własną publicznością" - mówił szkoleniowiec.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE