Jaga

Autor: Fot: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok pokonała Ruch Chorzów. Trzecie zwycięstwo z rzędu w Ektraklasie

2023-08-20 0:41

Jagiellonia Białystok zwyciężyła w wyjazdowym meczu z chorzowskim Ruchem 1:0. Gola zdobył duet Wdowik - Nene. Jaga została wiceliderem Ekstraklasy.

Jagiellonia zaczęła mecz z Jose Naranjo i Afimico Pululu w składzie, z kolei na ławce zasiadł Nene.

Najwięcej zamieszania w pierwszej połowie, w polu karnym gospodarzy robił właśnie Naranjo, ale jego strzały były niecelne. Następnie strzał Pululu zablokowali obrońcy Ruchu.

Przed przerwą gospodarze stworzyli groźną akcję, po której Dominik Steczyk trafił w porzeczkę jagiellońskiej bramki

Drugie 45 minut

W drugiej połowie Imaz mógł dać Jadze prowadzenie, ale lepszy był bramkarz gospodarzy. Ruch z kolei atakowała z kontrataków.

Trener Jagi dokonał trzech zmian wpuszczając na boisko Nene, Pawła Olszewskiego i Wojciecha Łaskiego. Po 10. minutach były kolejne dwie zmiany, na płycie boiska zameldowali się Tomasz Kupisz i Krzysztof Toprkiewicz. Za chwilę Jagiellonia prowadziła

84. minuta

Bartłomiej Wdowik zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po drodze otarła się o nogę Nene i trafiła do siatki rywali.

Trzecie zwycięstwo w Ekstraklasie. Jagiellonia wiceliderem

Jagiellonia utrzymała prowadzenie do końca i zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Białostoczanie mają na koncie 9 punktów i po meczu wskoczyli w tabeli na fotel wicelidera.

27 sierpnia Jaga zagra u siebie z Górnikiem Zabrze.