Niespodzianka przy Słonecznej. Jagiellonia Białystok pokonała Pogoń Szczecin

Autor: PAP/Artur Reszko Zawodnicy Jagiellonii Białystok cieszący się ze zdobycia drugiej bramki

2023-02-11 22:09

Jagiellonia Białystok mimo problemów kadrowych okazała się lepsza od Pogoni Szczecin. W 20. kolejce PKO BP Ekstraklasy białostoczanie pokonali "Portowców" 2:0 po bramkach Tomasza Kupisza i Jesusa Imaza. Dzięki temu zespół Macieja Stolarczyka odskakuje od strefy spadkowej i w najlepszy możliwy sposób odpowiada na krytykę, jaka spadła na trenera i drużynę w ostatnich tygodniach.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin. Wynik pierwszej połowy

Jagiellonia Białystok rozpoczęła spotkanie z Pogonią Szczecin mocno osłabiona. W składzie zabrakło Jesusa Imaza, Marco Guala, Wojciecha Łaskiego, a ponadto przed meczem ze składu wypadł Tomas Prikryl. Od pierwszych minut zagrał niedawno pozyskany Dusan Stojinovic.

W pierwszej połowie częściej atakowała Pogoń, ale raziła nieskutecznością. Jagiellonia Białystok nie radziła sobie z atakami rywala, a kolegów z pola w kilku sytuacjach wyręczył bramkarz Zlatan Alomerović. Pierwsza połowa zatem zakończyła się remisem 0:0, ale z przewagą przyjezdnych.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin. Gospodarze zaskoczyli nieskutecznych "Portowców"

Na początku drugiej połowy goście nie wykorzystali dogodnych sytuacji, a nad bramką przestrzelił Kamil Grosicki.

W 58 minucie Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie. Do piłki z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Tomasz Kupisz i skierował ją do siatki. "Portowcy" próbowali wyrównać, ale celowniki tego dnia były mocno rozregulowane.

20 minut później Jaga podwyższyła po golu Imaza. Na początku sędzia odgwizdał spalonego, ale VAR wskazał, że bramka padła prawidłowo.

Wynik meczu Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin

Jagiellonia Białystok dopisała zatem w tabeli cenne trzy punkty. Drogocenne dlatego, że żółto-czerwoni niebezpiecznie zbliżyli się już do strefy spadkowej. Zespół wygrał pierwszy raz od października ubiegłego roku i wygrana z Pogonią to najlepsza odpowiedź na krytykę, jaka na drużynę i sztab szkoleniowy spadła po ostatnich niepowodzeniach.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Tomasz Kupisz (58-głową), 2:0 Jesus Imaz (78).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Dusan Stojinovic, Israel Puerto, Mateusz Skrzypczak, Jakub Lewicki - Tomasz Kupisz (88. Maciej Twarowski), Taras Romanczuk, Nene (73. Michal Sacek), Juan Camara (57. Jesus Imaz) - Maciej Bortniczuk (46. Bartłomiej Wdowik), Bartosz Bida (73. Paweł Olszewski).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Linus Wahlqvist (60. Maciej Stolarski), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris (76. Leo Borges) - Marcel Wędrychowski (84. Alexander Gorgon), Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa (76. Wahan Biczachczian), Sebastian Kowalczyk - Kamil Grosicki, Pontus Almqvist (60. Luka Zahovic).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Nene, Maciej Bortniczuk, Taras Romanczuk. Pogoń Szczecin: Marcel Wędrychowski, Wahan Biczachczian.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 5 450.