Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – Korona Kielce: jaki WYNIK? Kto wygrał mecz Ekstraklasy 02.10.2022?

2022-10-02 16:56

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Korona Kielce. Już dzisiaj 02.10 mecz Ekstraklasy w piłce nożnej. Jagiellonia Białystok po sześciu meczach bez porażki w lidze zmierzy się z beniaminkiem z Kielc. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego od trzech spotkań nie potrafią wygrać w Ekstraklasie, ale Jagiellonia ostatni raz wygrała z Koroną przy Słonecznej w 2017 roku! Jak żółto-czerwoni poradzili sobie z rywalem? Kto wygrał mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Korona Kielce? Jaki był wynik meczu Jagiellonii Białystok?

Spis treści:

1. Kto wygrał mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 02.10.2022?
  2. Mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Korona Kielce. Jaki wynik po pierwszej połowie?
  3. Ekstraklasa Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 02.10.2022 WYNIK drugiej połowy
  4. Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 02.10.2022 – JAKI WYNIK? KTO WYGRAŁ?
  5. Ekstraklasa w piłce nożnej: dotychczasowe wyniki Jagiellonii Białystok

Kto wygrał mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 02.10.2022?

Po przerwie na mecze reprezentacji narodowych ligowcy w Polsce wznowili rozgrywki. Rywalem Jagiellonii Białystok była Korona Kielce. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego to beniaminek Ekstraklasy, który uchodzi za bardzo niewygodnego przeciwnika. Przyjezdni słyną z twardej gry wysokim pressingiem, w dodatku kielczanie od trzech spotkań nie potrafią wygrać meczu. To wszystko sprawiło, że gospodarzy czekał bardzo trudny mecz. Jak poradzili sobie podopieczni Macieja Stolarczyka? Przed pierwszym gwizdkiem meczu Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 02.10.2022 r. emocji nie brakowało.

Od początku niedzielnego spotkania w Białymstoku na stadionie przy ul. Słonecznej nie brakowało emocji. Bliżej zdobycia bramki była jednak Jagiellonia Białystok, która za sprawą Marca Guala i Jesusa Imaza dwukrotnie powinna umieścić piłkę w siatce bramki Korony. Wydarzenia z końcówki tej części gry na zawsze przejdą do historii Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zdobywa bowiem bramkę w sytuacji, kiedy Gual nie zachował się fair play (Korona wcześniej wybiła piłkę, kiedy Gual leżał na boisku i w momencie, kiedy Jagiellonia nie oddała piłki przeciwnikom, gospodarze w głównej mierze za sprawą Guala zdobyli bramkę). Po chwili gospodarze oddali gola przeciwnikom (Łukowski nie był atakowany przez nikogo na połowie Jagi i po przejściu całego boiska skierował ją do pustej bramki). Wynik pierwszej połowy Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 02.10.2022 to 1:1.

Druga połowa meczu w Białymstoku już zdecydowanie należała do Jagiellonii Białystok. Korona Kielce potrafiła zagrozić bramce Alomerovicia właściwie tylko raz już przy stanie 3:1 dla gospodarzy. Dwie bramki padły po rzutach karnych, które wykorzystali Marc Gual oraz Fedor Cernych. Trzeciego gola strzelił Jesus Imaz po pięknej akcji Guala. Wynik meczu Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Korona Kielce po drugiej połowie to 4:1 dla Jagi.

Mecz Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 02.10.2022 – JAKI WYNIK? KTO WYGRAŁ?

Jagiellonia Białystok w kontekście całego spotkania była drużyną zdecydowanie lepszą i piłkarze Macieja Stolarczyka potrafili potwierdzić to na boisku. Koronie Kielce jeszcze w pierwszej części udawało się dotrzymać jakość, zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego na akcje Jagi potrafili odpowiedzieć swoimi sytuacjami. W drugiej połowie żółto-czerwoni byli już zdecydowanie lepsi.

Mecz Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 02.10.2022 zakończył się wynikiem 4:1 dla białostoczan!

Ekstraklasa w piłce nożnej: dotychczasowe wyniki Jagiellonii Białystok

Jak do tej pory przedstawiały się wyniki meczów Jagiellonii Białystok w Ekstraklasie piłki nożnej? Sprawdzisz je poniżej:

• sobota: 16.07.2022: Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 1:0
  • piątek: 22.07.2022: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 0:2
  • niedziela: 31.07.2022: Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:0
  • sobota: 06.08.2022: Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 1:2
  • niedziela: 14.08.2022: Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:2
  • piątek: 19.08.2022: Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 2:1
  • piątek: 26.08.2022: Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:1
  • niedziela: 04.09.2022: Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 1:1