Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – FK Mladost Lucani. Remis i pierwsza stracona bramka podczas obozu w Belek

2022-01-22 17:29

Jagiellonia Białystok w sobotę (22 stycznia) zremisowała 1:1 swój mecz sparingowy z serbskim FK Mladost Lucani. Tym samym piłkarze Piotra Nowaka stracili swoją pierwszą bramkę na obozie przygotowawczym w tureckim Belek.

W sobotnie popołudnie (22 stycznia) Jagiellonia Białystok rozegrała swój trzeci sparing podczas obozu przygotowawczego w Belek. Piłkarze Piotra Nowaka w pierwszym meczu kontrolnym zremisowali 0:0 z azerskim Sumqyait FK, w kolejnym odnieśli pewne zwycięstwo, choć wynik z zespołem węgierskim mógł być wyższy.

W tych pierwszych spotkaniach u białostoczan mocno szwankowała skuteczność pod bramką rywali, podobnie było również w sobotnim sparingu z FK Mladost Lucani. Znakomite sytuacje na strzelenie goli mieli w drugiej części spotkania Karol Struski (60. minuta) oraz Tomas Prikryl (56. minuta), ale obydwaj nie wpisali się do protokołu meczowego. Najbardziej szkoda sytuacji młodzieżowca, który dwukrotnie z najbliższej odległości uderzał, ale górą był bramkarz Mladosti.

Piłkarzom Piotra Nowaka nie tylko nie udało się podwyższyć wyniku, ale również dowieść do końca rezultatu wypracowanego w pierwszej połowie. W końcówce meczu do głosu doszli zawodnicy serbskiej ekipy i gola na wagę remisu z rzutu wolnego strzelił Nikola Jojić.

Jagiellonia problemy z grą w defensywie miała jeszcze przed przerwą, ale w jednej sytuacji przeciwnikom zabrakło precyzji, w drugiej świetną interwencją popisał się Michał Pazdan. Stoper Jagi miał również swoją okazję pod bramką Mladosti, ale jego uderzenie głową z linii bramkowej wybił obrońca przeciwników.

Żółto-czerwoni swój ostatni sparing z duńskim Vejle BK rozegrają 27 stycznia. Z Turcji wrócą do Polski następnego dnia.

Jagiellonia Białystok - FK Mladost Lucani 1:1 (1:0)

Bramki: Milosević 44’ s. - Jojić 83’

Jagiellonia (I połowa): Steinbors – Olszewski, Pazdan, Nastić, Wdowik – Romanczuk, Wojciechowski – Cernych, Mystkowski, Żyro – Twarowski.

Jagiellonia (II połowa): Alomerović – Tabiś, Matysik, Orpik, Bida – Nalepa, Pospisil – Prikryl, Struski, Faberski – Trubeha.