Jagiellonia Białystok – Siofok BFC. Pewne zwycięstwo, choć wynik mógł być wyższy

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – Siofok BFC. Pewne zwycięstwo, choć wynik mógł być wyższy

2022-01-18 12:53

Jagiellonia Białystok wygrała swój pierwszy sparing na obozie przygotowawczym w tureckim Belek. Piłkarze Piotra Nowaka we wtorek (18 stycznia) pewnie 3:0 pokonali zdecydowanie niżej notowanego przeciwnika.

We wtorkowy poranek (18 stycznia) Jagiellonia Białystok rozegrała swój drugi sparing podczas tureckiego obozu przygotowawczego w Belek. Piłkarze Piotra Nowaka w pierwszym meczu kontrolnym zremisowali 0:0 z azerskim Sumqyait FK, choć trzeba przyznać, że w sobotę okazji do pokonania bramkarza rywali nie brakowało. Zdecydowanie zawiodła skuteczność.

Podczas wtorkowego pojedynku ze Siofok BFC finalizacja akcji żółto-czerwonych była już zdecydowanie lepsza. Trzeba jednak przyznać, że przeciwnik był ze zdecydowanie niższej półki i to białostoczanie panowali na boisku. Tę przewagę widać było już od pierwszego gwizdka sędziego. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Andrzej Trubeha, który uderzeniem z najbliższej odległości pokonał bramkarza węgierskiej drużyny. Po chwili było już 2:0. Tym razem to Taras Romanczuk wykończył dokładne zagranie Bartłomieja Wdowika.

W drugiej połowie piłkarzom Jagiellonii tylko raz udało się wpisać na listę strzelców. W 52. minucie po podaniu Przemysława Mystkowskiego piłkę w pustej bramce umieścił Maciej Twarowski. Ostatecznie drużyna Piotra Nowaka pokonała ekipę z drugiej ligi węgierskiej 3:0, ale trzeba zaznaczyć, że okazji na podwyższenie wyniku nie brakowało. Wspomnimy tylko o szansach Oliwera Wojciechowskiego czy Pawła Olszewskiego.

Piłkarze klubu Siofok BFC wyraźnie odstawali na tle żółto-czerwonych, a jeśli już mieli swoje szanse pod bramką Jagiellonii, to po błędach białostoczan. W 71. minucie swój własny błąd w rozegraniu piłki naprawił Sławomir Abramowicz.

Jagiellonia Białystok ma jeszcze w planach kontrolne mecze z FK Mladost Lucani (22 stycznia) oraz z duńskim Vejle BK (27 stycznia). Z Turcji żółto-czerwoni wrócą do Polski następnego dnia.

Jagiellonia Białystok - Siofok BFC 3:0 (2:0)

Bramki: Trubeha 15’, Romanczuk 19’, Twarowski 52’

Jagiellonia (skład wyjściowy): Steinbors – Wdowik, Pazdan, Matysik, Olszewski, Nalepa, Romanczuk, Pospisil, Struski, Prikryl, Trubeha

Jagiellonia (skład po przerwie): Abramowicz – Olszewski, Nastić, Orpik, Lewicki, Wojciechowski, Mystkowski, Pospisil, Tabiś, Cernych, Twarowski

BFC Siofok (skład wyjściowy): Hutvagner – Polenyi, Bence, Varga, Deutsch, Krausz, Megdyeszi, Nikhazi, Balogh, Kiss, Elek