Gołoledź sparaliżowała Suwałki. Lód na chodnikach i drogach, dużo wypadków [ZDJĘCIA]

2022-12-20 11:04
Gołoledź sparaliżowała Suwałki. Lód na chodnikach i drogach, dużo wypadków
Autor: FB/Miasto Suwałki Chodniki w Suwałkach

Od rana we wtorek 20 grudnia sytuacja na drogach i chodnikach w Suwałkach była bardzo zła. W nocy pojawiły się intensywne opady deszczu, które tworzyły gołoledź. Drogi i chodniki w całym mieście i regionie pokryła gruba warstwa lodu.

Gołoledź w Suwałach. Alerty IMGW

Ostrzeżenie IMGW dotyczące marznących opadów deszczu zostało wydane przez IMGW dla wszystkich powiatów województwa podlaskiego, w tym dla suwalskiego. Prognozowane były umiarkowane lub silne opady marznącego deszczu lub mżawki, trwające nie dłużej niż 12 godzin lub słabe opady trwające dłużej niż 12 godzin. Opady miał powodować silną gołoledź.

Gołoledź w Suwałkach. Lód na drogach, dużo wypadków

Zdecydowanie najgorsza sytuacja w całym województwie podlaskim panowała właśnie w Suwałkach. Ten region Polski nazywany jest biegunem zimna ze względu na najniższe temperatury w kraju, w związku z tym marznące opady deszczu w nocy z poniedziałku na wtorek 20.12 utworzyły na drogach i chodnikach grubą warstwę lodu. W Suwałkach podobnie jak w Białymstoku na kilka godzin wstrzymano komunikację miejską.

Sytuację w Suwałkach w nocy i nad ranem 20.12 sprawdzicie w poniższej galerii.

Suwałki. Mężczyzna szedł środkiem jezdni. Wcześniej zrobił coś głupiego
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE