Gigantyczne kolejki przed Bobrownikami. Kierowcy ciężarówek muszą czekać 39 godzin na przekroczenie granicy

2021-11-10 8:42
Gigantyczne kolejki ciężarówek przed Bobrownikami. Kierowcy muszą czekać 39 godzin na przekroczenie granicy
Autor: Twitter: GDDKiA Białystok Gigantyczne kolejki ciężarówek przed Bobrownikami. Kierowcy muszą czekać 39 godzin na przekroczenie granicy

W związku z trudną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej od ponad doby zamknięte jest do odwołania przejście w Kuźnicy. Kierowcy ciężarówek kierują się na przejście graniczne w Bobrownikach. Czas oczekiwania wynosi tam 39 godzin, w kolejce do przejścia stoi 840 ciężarówek.

Przed przejściem granicznym w Bobrownikach tworzą się gigantyczne kolejki. Na przekroczenie granicy z Białorusią czeka 840 ciężarówek. Kierowcy muszą czekać około 39 godzin - poinformował w środę (10 listopada) Polską Agencję Prasową st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS. W ciągu minionej doby odprawiono tam blisko pół tysiąca tirów wyjeżdżających z Polski.

Według danych KAS, tydzień temu o tej samej porze w Bobrownikach w ogóle nie było kolejki ciężarówek, dwa tygodnie wcześniej - czas oczekiwania wynosił tylko dwie godziny. We wtorek wieczorem czas oczekiwania kierowców w kolejce do Bobrownik przekroczył dwie doby; po nocnej zmianie skrócił się nieco.

Na drodze dojazdowej do przejścia, przed Waliłami Stacją, obowiązuje od wtorku strefa buforowa. Strefy buforowe tworzone są na drogach dojazdowych do podlaskich przejść z Białorusią, kiedy kolejka zaczyna się wydłużać i utrudnia ruch samochodów. Wówczas jest dzielona i porządkowana przez Straż Graniczną i policję. Gdy odprawiane są kolejne pojazdy z pierwszej części kolejki, sukcesywnie wpuszczane są do niej auta z drugiej jej części.

Kuźnica. Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Tak wygląda obozowisko migrantów

Przejście graniczne w Kuźnicy zamknięte do odwołania

Kolejka tirów wydłużyła się w Bobrownikach znacznie w związku z zamknięciem - od 7 rano we wtorek do odwołania - sąsiedniego przejścia granicznego w Kuźnicy. - Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko - białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy - podała SG w komunikacie o wstrzymaniu odpraw na tym przejściu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE