Autor: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Festiwal strzelecki pod Wawelem. Jagiellonia rozbiła Cracovię Kraków

2023-10-08 19:47

Jagiellonia pokazała że jest "w gazie" nie tylko na własnym stadionie. W wyjazdowym meczu pokonała Cracovię 4:2. Bramki strzelali: Wdowik, Hansen i Marczuk.

Jagiellonia nie zamierzała czekać co zrobi rywal, tylko zaatakowała od samego początku i już w 7 minucie prowadziła po kapitalnym golu z rzutu wolnego Bartłomieja Wdowika. Rywale spodziewali się dośrodkowania, ale obrońca Jagi zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a piłka wpadła idealnie pod poprzeczkę bramki.

W 9 minucie było już 2:0. Bramkarz odbił strzał Jose Naranjo, a do piłki dopadł Dominik Marczuk i podał do Hansena, a ten trafił do pustej bramki.

Druga połowa

Jaga uderzyła tuż po gwizdku i już w 49 minucie było 3:0. Piłkę dośrodkował Wdowik, a Kristoffer Hansen strzelił tuż przy słupku.

W 55 min. Jagiellonia prowadziła już 4:0. Tym razem Hasem asystował, a na listę strzelców wpisał się Dominik Marczuk.

Odpowiedź Cracovi

Dwie minut później Pasy strzeliły na 4:1, a autorem gola był Virgil Ghita.

W 60 min. zrobiło się 4:2. Pod dośrodkowanie z rzutu rożnego i gola głowa zdobył Kamil Glik.

Cracovia szukała kolejnych goli, ale białostoczanie poprawili grę w defensywie i wygrali w Krakowie

Żółto-Czerwoni awansowali w tabeli na 3 lokatę. Do lidera tracą tylko punkt.