Triathlon

Autor: Paweł Jakubowski

Elemental Tri Series. Specjaliści od pływania, biegu i jazdy na rowerze wyłonieni

2020-08-18 7:27

Nad zalewem Dojlidy w Białymstoku do rywalizacji o medale stanęło kilkudziesięciu zawodników. Na najmocniejszym dystansie trzeba było przepłynąć 1,5 km, przejechać na rowerze 40 km, a 10 km przebiec.

Triatlonowe zawody, Elemental Tri Series zagościły w Białymstoku już po raz szósty. Rywalizacja odbyła się na dystansie olimpijskim, Paratriathlonie i Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Najlepszym zawodnikiem wśród elity został Michał Oliwa (KS AZS-AWF Katowice) który dystans olimpijki pokonał w czasie jednej godziny i 49 minut (01:49:46). Drugi na mecie był Kacper Stępniak (UKS Tri-Team Rumia) z czasem 01:50:42. Trzeci na mecie, z minutową stratą zameldował się Tomasz Brembor (KS AZS-AWF Katowice)

Triathlon

Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie, na dystansie sprinterskim najlepsi okazali się Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała (Klub Niewidomych "RAZEM" Poznań/IDMAR Racing Team PHO3NIX TEAM POLAND), którzy ukończyli zmagania z czasem 01:05:32.

W Turnieju Nadziei Olimpijskich Juniorek i Juniorów Młodszych na dystansie sprinterskim zwyciężyła zawodnicza z Węgier Dobi Gergő (00:55:59)