Dziennikarze przy granicy jedynie pod nadzorem służb mundurowych [AUDIO]

2021-12-01 13:03
Dziennikarze w strefie przygranicznej
Autor: pixabay

Dziennikarze będą mogli wjechać do strefy przygranicznej, ale tylko na zasadach określonych przez Komendanta danej jednostki Straży Granicznej. Będą im towarzyszyć funkcjonariusze, którzy również wskażą, na którym obszarze dziennikarze mogą przebywać.

Dziennikarze przy składaniu akredytacji będą musieli wskazywali obszar, który chcą odwiedzić i czas w przebywania w tej strefie. Zgodę będzie wydawał Komendant Straży Granicznej , pod którego opieką jest dany obszar przygraniczny.

Jednocześnie nie wjadą wszyscy chętni, bo jednego dnia będzie wpuszczonych maksymalnie 5 redakcji, które będą mogły poruszać się pod opieka i kontrolą służb mundurowych. Tak naprawdę to Straż Graniczna zdecyduje, który obszar odwiedzą dziennikarze.

To oznacza, że o swobodzie dziennikarskiej trudno będzie mówić, ale jak tłumaczy Błażej Poboży wiceminister MWSWiA,  jest to podyktowane troską o bezpieczeństwo dziennikarzy

Posłuchaj: Wiceminister o dziennikarzach w strefie nadgranicznej

Do strefy nadgranicznej nadal nie będą wpuszczone organizacje o charakterze humanitarnym.

Płonący samochód. Bielsk Podlaski.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE