Dwie ciężarne migrantki na polsko-białoruskiej granicy. Kobiety trafiły do szpitala

i

Autor: www.podlaski.strazgraniczna.pl

GRANICA

Dwie ciężarne migrantki na polsko-białoruskiej granicy. Kobiety trafiły do szpitala

2024-04-24 12:40

Pierwsza z kobiet została odnaleziona w nocy z soboty na niedzielę. Drugą odnaleziono w poniedziałek przed południem. Informację o osobach potrzebujących pomocy w okolicach Dubicz Cerkiewnych pogranicznicy otrzymali od organizacji pozarządowych. Kilka dni temu straż graniczna pomogła Erytrejce z noworodkiem. Kobieta z dzieckiem przebywają w szpitalu.

Pierwsza z kobiet odnaleziona w nocy z soboty na niedzielę została przewieziona do szpitala w Hajnówce. Kobieta nie miała przy sobie dokumentów, strażnikom granicznym powiedziała, że pochodzi z Sudanu.

Drugą z kobiet odnaleziono w poniedziałek przed południem. Kobieta poinformowała, że pochodzi z Kongo i jest w siódmym miesiącu ciąży, również została przewieziona do szpitala. Kobieta przebywała w grupie czterech młodych mężczyzn. Jak poinformowała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz, mężczyźni podali, że pochodzą z Egiptu. Trafili do placówki, gdzie otrzymali ciepły posiłek. Wszyscy czterej deklarowali chęć ubiegania się o ochronę międzynarodową w naszym kraju.

Straż graniczna w ubiegłym tygodniu pomogła Erytrejce z noworodkiem. Kobieta złożyła deklarację o chęci ubiegania się o udzielenie ochrony w Polsce dla siebie i dziecka.