„Dom z Krainy Otwartych Okiennic” rozreklamuje Podlasie? Chatka z klocków LEGO może trafić do masowej produkcji

2022-11-21 15:29
„Dom z Krainy Otwartych Okiennic” rozreklamuje Podlasie? Chatka z klocków LEGO może trafić do masowej produkcji
Autor: Facebook/Województwo Podlaskie Na zdjęciu projekt chatki „Dom z Krainy Otwartych Okiennic”

Mieszkaniec Białegostoku jest ojcem projektu „Dom z Krainy Otwartych Okiennic”, który ma szanse rozreklamować województwo podlaskie na całym świecie. Łukasz Więcek stworzył z 3 tys. klocków LEGO typową chatę z Podlasia. Teraz projekt ma szansę trafić do masowej produkcji.

Do Łukasza Więcka z inicjatywą zbudowania budowli charakterystycznej dla województwa podlaskiego z inicjatywą wyszła Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. Mieszkaniec Białegostoku postanowił zbudować z klocków LEGO chatkę z Krainy Otwartych Okiennic – jednej z najciekawszych atrakcji województwa podlaskiego.

Więcek od kilku lat zajmuje się budowaniem z klocków, a chatę zbudował z blisko 3 tys. elementów. Projekt „Dom z Krainy Otwartych Okiennic” ma teraz szansę na wejście do masowej produkcji firmy LEGO. Inicjatywa Białostoczanina uzyskała już 10 tys. wymaganych głosów w internetowym głosowaniu. Teraz decyzja należy od firmy najbardziej popularnych klocków. Sam Więcek ma w planach zbudowanie z klocków m.in. Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Podlaskie. Potwornie trudna akcja ratowania imigrantów, którzy utknęli na bagnach

Kraina Otwartych Okiennic. Co to jest?

Kraina Otwartych Okiennic to szlak w województwie podlaskim wiodący przez wsie: Trześcianka, Soce i Puchły. Są to miejscowości położone w dolinie Narwi w okolicach Hajnówki. Trasa charakteryzuje się przede wszystkim starą, oryginalną architekturą. Specyfika budynków polega na bogatej dekoracji zewnętrznej. Niespotykane w żadnej innej części kraju zdobienia snycerskie wprawiają w zachwyt każdego. Ta piękna ornamentyka w formie nad- i podokienników, okiennic, wiatrownic, narożników, a także dekoracyjnego oszalowania elewacji i szczytów jest pamiątką po dawnym osadnictwie rosyjskim.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE