Darmowe drewno na opał do wzięcia na Podlasiu! Wsparcie trafi do tych mieszkańców województwa

i

Autor: UM Choroszcz Darmowe drewno na opał do wzięcia na Podlasiu! Wsparcie trafi do tych mieszkańców województwa

Podlasie

Darmowe drewno na opał do wzięcia na Podlasiu! Wsparcie trafi do tych mieszkańców województwa

2023-11-30 9:03

To już druga w tym roku dostawa bezpłatnego drewna na opał w województwie podlaskim. Wydawane ono będzie w środę i czwartek 29 i 30 listopada w Choroszczy, bo to najbardziej potrzebujący mieszkańcy tego regionu Podlasia otrzymają wsparcie na zimę.

Bezpłatne drewno na opał na Podlasiu

Darmowe drewno na opał rozdawana jest dwa razy w roku, głównie w sezonie grzewczym. W 2023 roku zostało ono dostarczone do Złotorii czy Rogowa, a w obecnej transzy trafi do mieszkańców miasta Choroszcz i Barszczewa. Jak czytamy w informacji UM Choroszcz w środę i czwartek (29-30 listopada) potrzebujący mieszkańcy gminy Choroszcz otrzymają darmowy opał. Drewno trafi do nich już pocięte, a pozyskiwane jest z wycinki drzew z terenów gminnych, na których planowane są inwestycje (i skoro tych jest niemało, to również darmowego opału nie zabraknie).

Akcja Urzędu Miejskiego w Choroszczy z powodzeniem trwa od jesieni 2017 roku. Gmina Choroszcz ofiarowała mieszkańcom już blisko 600 metrów przestrzennych bezpłatnego drewna, z czego 40 metrów przestrzennych w sezonie grzewczym w 2023 roku. 

Darmowe drewno na opał dla najbardziej potrzebujących

Jak można otrzymać darmowe drewno na opał? Najbardziej potrzebujący mieszkańcy wskazywani są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy. Pracownicy tej instytucji, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców regionu województwa podlaskiego, wskazują odbiorców darmowego drewna na opał. 

Na co zwraca uwagę M-GOPS przy wyborze odbiorców darmowego opału? Konkretnie:

  • na potrzeby niezamożnych mieszkańców gminy Choroszcz, 
  • na uciążliwości życia mieszkańców gminy (np. wskutek dotkliwych, nieuleczalnych chorób czy niepełnosprawności).

Odgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Luboń to miasto znajdujące się w województwie podlaskim?