Daniek Martyniuk wyrok

i

Autor: Paweł Jakubowski

Daniel Martyniuk w sądzie walczy o prawo jazdy. Zapadł wyrok [AUDIO]

2021-12-07 17:00

Syn gwiazdy disco polo Daniel Martyniuk na razie nie wsiądzie (przynajmniej legalnie) za kierownicę. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w moc dotychczasowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest prawomocny.

Daniel Martyniuk odwołał się od wyroku sądu, który w marcu tego roku orzekł, że dokument zostanie zatrzymany na okres 6 lat. 

Argumentował, że jest to kara rażąco surowa. Podkreślał również, że już wyraził skruchę, przemyślał swoje zachowanie i zmienił życie, podejmując pracę. Wnosił o zatrzymanie prawa jazdy na krótszy okres.

7 grudnia Sąd Okręgowy w Białymstoku po rozpatrzeniu apelacji zdecydował jednak utrzymać w mocy 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów.  Jak podkreślała sędzia Marzana Chojnowska, wyrok jest sprawiedliwy i uczciwy. 

"Kara musi być dotkliwa, aby w przyszłości nie popełniał pan czynów zabronionych"

Posłuchaj: Sędzia uzasadnia wyrok

Sam oskarżony nie krył niezadowolenia po odczytaniu wyroku:

- Nic chcę komentować wyroku. Nie wiem czy się przyzwyczaję do braku prawa jazdy przez tak długi czas. Może zmienię miejsce zamieszkania na inny kraj.

Daniel Martyniuk w marcu tego roku został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Musiał też zapłacić 10 tys. zł grzywny.​

Wyrok jest prawomocny.