Daniel Martyniuk w sądzie walczy o prawo jazdy. Zapadł wyrok [AUDIO]

2021-12-07 17:00
Daniek Martyniuk wyrok
Autor: Paweł Jakubowski

Syn gwiazdy disco polo Daniel Martyniuk na razie nie wsiądzie (przynajmniej legalnie) za kierownicę. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w moc dotychczasowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest prawomocny.

Daniel Martyniuk odwołał się od wyroku sądu, który w marcu tego roku orzekł, że dokument zostanie zatrzymany na okres 6 lat. 

Argumentował, że jest to kara rażąco surowa. Podkreślał również, że już wyraził skruchę, przemyślał swoje zachowanie i zmienił życie, podejmując pracę. Wnosił o zatrzymanie prawa jazdy na krótszy okres.

7 grudnia Sąd Okręgowy w Białymstoku po rozpatrzeniu apelacji zdecydował jednak utrzymać w mocy 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów.  Jak podkreślała sędzia Marzana Chojnowska, wyrok jest sprawiedliwy i uczciwy. 

"Kara musi być dotkliwa, aby w przyszłości nie popełniał pan czynów zabronionych"

Posłuchaj: Sędzia uzasadnia wyrok

Sam oskarżony nie krył niezadowolenia po odczytaniu wyroku:

- Nic chcę komentować wyroku. Nie wiem czy się przyzwyczaję do braku prawa jazdy przez tak długi czas. Może zmienię miejsce zamieszkania na inny kraj.

Daniel Martyniuk w marcu tego roku został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Musiał też zapłacić 10 tys. zł grzywny.​

Wyrok jest prawomocny.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE