Msza święta

i

Autor: pexels

Czy będzie kolęda w Białymstoku? Archidiecezja białostocka podjęła decyzję

2020-12-15 8:17

Czy będzie kolęda w Białymstoku? Arcybiskup archidiecezji białostockiej wydał w tej sprawie zarządzenia, w którym jasno napisał, czy księża w 2021 roku będą chodzić po kolędzie. Decyzja archidiecezji białostockiej związana jest z panującą obecnie na świecie sytuacją epidemiczną oraz związanymi z nią ograniczeniami i zagrożeniami.

Czy będzie kolęda 2021 w Białymstoku? Jest zarządzenie arcybiskupa

Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie w tym roku? W Białymstoku archidiecezja podjęła już w tej sprawie decyzję. Arcybiskup Tadeusz Wojda wydał zarządzenie jasno określające, jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska w zbliżającym się okresie kolędowym:

- Obecny czas zmagań z epidemią koronawirusa zmusza nas do odpowiedzialnego podejścia wobec tej praktyki religijnej czytamy w zarządzeniu wydanym przez abp. Tadeusza Wojdę, metropolitę białostockiego. -  W naszych domach jest wiele osób starszych i schorowanych, które lękają się o swoje zdrowie. Duże ryzyko ich zakażenia każe podchodzić do kolędy z ostrożnością, stąd Arcybiskup Metropolita Białostocki podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej wizyty duszpasterskiej w dotychczasowej formie.

Miedziak do miedziaka i będzie pół porszaka. W Białymstoku działa zamieniarka monet

Alternatywą dla tradycyjnej kolędy będzie uroczysta msza św. wieczorna z homilią. W jej trakcie kapłan odmówi modlitwę błogosławieństwa kolędowego, szczególnie polecając jej osoby starsze, cierpiące i chore i tych wszystkich którzy pozostali w domach. W trakcie liturgii ksiądz, tak jak podczas kolędy, poświęci wodę, którą wierni powinni przynieść do świątyni we własnych naczyniach, zachęcając, by samodzielnie pokropili nią swoje mieszkanie.

Już jest! Kolęda ZSO we Włoszakowicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE