Coraz dłuższa kolejka do polsko-białoruskiego przejścia w Bobrownikach

2022-01-14 10:57
Coraz dłuższa kolejka do polsko-białoruskiego przejścia w Bobrownikach
Autor: pixabay.com Coraz dłuższa kolejka do polsko-białoruskiego przejścia w Bobrownikach

Do 65 godzin wydłużył się w piątek rano czas oczekiwania kierowców ciężarówek, którzy chcą wyjechać na Białoruś przez przejście graniczne w Bobrownikach - podała podlaska KAS. Kolejka ciężarówek przed tym przejściem ma 24 km. Stoi w niej 1,2 tys. tirów.

W czwartek wieczorem na odprawę trzeba było czekać 51 godzin, a kolejka przed przejściem miała 22 km.

Z danych Krajowej Administracji Skarbowej przekazanych PAP wynika, że w ciągu ostatniej zmiany (dwunastu godzin) służby graniczne na przejściu w Bobrownikach odprawiły 198 ciężarówek, które wyjechały na Białoruś. Łącznie - wg. danych KAS - w ciągu ostatniej doby - odprawiono na tym przejściu 398 ciężarówek.

W związku z długą i zwiększającą się kolejką ciężarówek, od środy po południu ponownie obowiązuje strefa buforowa przed miejscowością Waliły Stacja na prowadzącej do przejścia drodze krajowej 65, aby usprawniać ruch.

Kolejki w Bobrownikach generalnie utrzymują się od 9 listopad, gdy z powodu kryzysu migracyjnego i związanej z tym trudnej sytuacji przy granicy z Białorusią zamknięto do odwołania sąsiednie przejście graniczne w Kuźnicy. Kolejek nie było jedynie przez około tydzień od 30 grudnia. Największe kolejki były przed świętami Bożego Narodzenia. Czas oczekiwania na odprawę wynosił wtedy 80 godzin, kolejka miała 40 km.

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Kylie Jenner jako pierwsza kobieta zebrała na Instagramie...

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE