"Stabilny i prorozwojowy". Budżet Województwa Podlaskiego na 2021 rok

2020-11-18 17:06
marszałek
Autor: Mateusz duchnowski UMWP

Duże wydatki na inwestycje, więcej pieniędzy na ochronę zdrowia i transport - to tylko niektóre elementy zaplanowanego na przyszły rok budżetu województwa podlaskiego.

ESKA XD #010

Duże wydatki na inwestycje, więcej pieniędzy na ochronę zdrowia i transport - to tylko niektóre elementy zaplanowanego na przyszły rok budżetu województwa podlaskiego. Dochody mają wynieść prawie 550 mln złotych, a wydatki będą o 100 mln wyższe. Deficyt ma być pokryty z zaciągniętych kredytów.

- Budżet jest stabilny i prorozwojowy- mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.
Posłuchaj: chcemy inwestować mimo pandemii

Samorząd Województwa Podlaskiego zamierza utrzymać wysokie wydatki na remonty dróg wojewódzkich. Podobnie jak w ubiegłym roku na ten cel zapisano 40 mln zł. Spory wzrost planowany jest w części budżetu przeznaczonej na wkłady własne do inwestycji drogowych. Ma to być ponad 67 mln zł.

Jednostki ochrony zdrowia nadzorowane przez samorząd województwa mają być wsparte w przyszłym roku kwotą ponad 25 mln zł. To duża zmiana – w ubiegłorocznym budżecie na ten cel przewidziano niespełna 17 mln zł.

W budżecie zaplanowano rezerwę kryzysową wynoszące 5 mln zł. Podobna kwota trafi na kulturę fizyczną i sport​.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE