Bohaterski sąsiad z Mickiewicza. Mężczyzna obronił kobietę i schwytał złodzieja

2021-02-18 12:38
Osiedle Mickiewicza. Złodziej próbował okraść kobietę
Autor: KWP Białystok Osiedle Mickiewicza. Złodziej próbował okraść kobietę

To już kolejny raz, kiedy sąsiedzka czujność pokrzyżowała plany przestępcy. Mężczyzna tuż po wejściu na klatkę schodową, próbował siłą zabrać 50-latce torebkę. Krzyk kobiety usłyszał sąsiad, który bez chwili zastanowienia obezwładnił napastnika. Podejrzany 24-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

W poniedziałek po południu dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który napadł na kobietę. Do zdarzenia doszło na osiedlu Mickiewicza w Białymstoku. Wówczas do wchodzącej na klatkę schodową 50-latki podbiegł nieznany młody mężczyzna. Napastnik najpierw popchnął kobietę na schody, a następnie próbował wyrwać jej torebkę.

50-latka zaczęła głośno wołać o pomoc. Krzyki usłyszał sąsiad, który natychmiast wybiegł z mieszkania i bez chwili zastanowienia obezwładnił napastnika i powiadomił policję. Chwilę później 24-latek był już w rękach mundurowych.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak dodają policjanci, to już kolejny przykład wzorowej obywatelskiej postawy, która pokrzyżowała plany przestępcy.

Sąd zabrał jej synka, bo bezduszni urzędnicy nie chcą dać jej mieszkania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE