Białystok: bili i zabierali rówieśnikom pieniądze. Policja zatrzymała czterech nastolatków

2022-08-16 13:48
Białystok: bili i zabierali rówieśnikom pieniądze. Policja zatrzymała czterech nastolatków
Autor: Podlaska Policja Białystok: bili i zabierali rówieśnikom pieniądze. Policja zatrzymała czterech nastolatków

Policja zatrzymała w Białymstoku czterech nastolatków podejrzanych o rozboje na rówieśnikach. Młodociani przestępcy mieli bić i kraść im pieniądze. Usłyszeli w sumie 10 zarzutów karalnych.

Do zdarzeń dochodziło w ubiegłym tygodniu na jednym z osiedli w Białymstoku. W poniedziałek do nastolatka podeszła czteroosobowa grupa nieletnich. Zaatakowali oni chłopca, kopali go w głowę, plecy i brzuch. Następnie zabrali mu 40 zł i uciekli.

W kilku następnych dniach dochodziło do podobnych zdarzeń. Policjanci z Białegostoku informują, że dwóch chłopców zaatakowała grupa nastolatków i zabrała im z portfela 110 zł.

Sprawą szybko zajęli się mundurowi z wydziału zwalczania przestępczości nieletnich i zatrzymali czterech chłopców w wieku 14 i 15 lat. Przedstawiono im treść 10 czynów karalnych dotyczących popełnienia i usiłowania rozboju.

Ich losem zajmie się teraz sąd rodzinny.

Fiesta Balonowa w Białymstoku. Imponujący start balonów z łąki przed galerią handlową
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE