Abonament RTV w 2024 będzie droższy? Znamy wysokość opłaty. Sprawdź cenę od 1 stycznia

i

Autor: pexels.com Abonament RTV w 2024 będzie droższy? Znamy wysokość opłaty. Sprawdź cenę od 1 stycznia

Abonament RTV

Abonament RTV w 2024 będzie droższy? Znamy wysokość opłaty. Sprawdź cenę od 1 stycznia

2023-10-12 8:21

Na początku 2024 roku zmieni się wysokość opłaty za abonament RTV. Ile wyniesie koszt od 1 stycznia 2024? Obywatele w Polsce posiadający odbiorniki radiowe i telewizyjne zastanawiają się, czy muszą szykować się na sporą podwyżkę. Wyjaśniamy. Zdradzamy też, kto nie musi płacić abonamentu RTV.

Temat abonamentu RTV w Polsce pomału znów wraca na usta wszystkich obywateli. Głównie dlatego, że rozpoczęły się pytania na temat ewentualnej podwyżki opłat od 1 stycznia 2024 r.

Abonament RTV w Polsce będzie droższy

Zgodnie ze specjalnym rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz zniżek za ich uiszczanie z góry za okres dłuższy niż jeden miesiąc w 2024 r. za miesiąc korzystania z radioodbiornika wynosi 8,70 złotych miesięcznie. W przypadku korzystania z odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego abonament RTV wyniesie 27,30 zł miesięcznie. W przypadku opłaty za cały rok będzie to 327, 60 zł.

Abonament RTV 2024 – zwolnienia

Które osoby nie muszą płacić abonamentu RTV? Chodzi konkretnie o:

  • osoby, które ukończyły 75. rok życia,
  • osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej,
  • weterani będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
  • osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.
Opłaty za parkowanie odniosły skutek. Na szczecińskim Podzamczu zrobiło się luźniej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE