150 tysięcy złotych wyrzuciła przez okno

2021-11-26 12:00
oszukana kobieta
Autor: pixabay.com

Kobieta padła ofiarą oszustów. Do mieszkanki Bielska Podlaskiego zadzwonił mężczyzna podają się za policjanta.

Oszust powiedział kobiecie, że policjanci zatrzymali szajkę złodziei, przy których znaleźli podrobione dowody osobiste na jej nazwisko oraz nazwisko jej zmarłego męża. Mężczyzna powiedział, że ktoś będzie próbował ukraść pieniądze z konta. Dodał, że gotówka będzie bezpieczna w policyjnym sejfie.

Kobieta torbę z pieniędzmi wyrzuciła przez okno. Następnego dnia miała pójść do banku z mężczyzną, z którym rozmawiała, wypłacić kolejne pieniądze i mu je przekazać. Mężczyzna nie przyszedł, kobieta postanowiła zadzwonić do policjantów. Wtedy dowiedziała się, że została oszukana.

Pamiętaj!

  • Policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji, ani nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję.
  • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
  • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.
  • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE