Autor: Paweł Jakubowski

Ekstraklasa

100 tysięcy pluszaków poleciało na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku

2023-10-03 8:09

Maskotki posypały się na płytę Stadionu Miejskiego podczas niedzielnego meczu Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. Ich liczba zaskoczyła. To wszystko w charytatywnym celu.

Kibice rzucali pluszaki w ramach akcji "Dorzuć Misie", która miała wesprzeć Fundacja Naszpikowani. Inicjatywa przeszła wszelkie najśmielsze oczekiwania. Sponsor Jagiellonii Białystok Fundacja STS zobowiązała się, że za każdego pluszaka przekaże 5 zł na rzecz podopiecznych Fundacji.

Poleciały za wcześnie

Pluszaki miały wylądować w przerwie meczu, ale część kibiców rzuciła je w euforii już w 13 minucie meczu, kiedy Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Prawdziwa akcja rozpoczęła się jednak po gwizdu kończącym pierwszą połowę.

Fala pluszaków

Na boisko stadionu w Białymstoku poleciała dosłownie fala maskotek. Cała akcja trwała kilka minut. Jak później przekazał prezes Fundacji Naszpikowani Rafał Dubiejko - było ich ponad 100 tysięcy.

Służby wspólnie z najmłodszymi ledwie uwinęły się, aby zebrać pluszaki przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu.

Jagiellonia pokonała Legię Warszawa 2:0. Mecz obejrzało prawie 18 tysięcy kibiców.