Żywiec: Pijany kierowca zatrzymany przez policję. Nie był nawet w stanie utrzymać prostej linii jazdy

2022-12-29 12:27
Policja
Autor: Pixabay

Kolejny przypadek pijanego kierowcy na drogach powiatu żywieckiego. Tym razem policjanci zatrzymali 42-latka, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ujęty dzięki pomocy świadków zdarzenia, którzy na bieżąco informowali policjantów o trasie nietrzeźwego kierowcy.

Pijany kierowca ujęty dzięki pomocy świadków

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, kilka dni temu po godzinie 21:00 mundurowi zostali powiadomieni o podejrzanym zachowaniu jednego z kierowców poruszających się po miejskich drogach. Według relacji świadków, kierujący audi a4 miał poruszać się zygzakiem. Zgłaszający incydent postanowili jechać za nieobliczalnym kierowcą i poinformowali policjantów o miejscu, w którym się znajduje.

Na miejsce skierowano patrol policji. Mundurowi zauważyli podejrzany samochód i dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 42-latek ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

- poinformowali policjanci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE