Wernisaż prac Szymona Teluka, film z Anną Dymną i spotkanie z Szymonem Wróblem -kumulacja ciekawych wydarzeń w żywieckim Janosiku.

2021-12-15 11:30
spotkanie w kinie Janosik
Autor: kino Janoisk

Dziś o godz. 19:45 w Kinie Janosik w Żywcu, odbędzie się otwarcie wystawy prac Szymona Teluka do książki „Humorem i (u)Śmiechem”, o godz. 20:00 pokaz krótkometrażowego filmu „Dzień babci” z Anną Dymną, o którym mowa jest w książce „Humorem i (u)Śmiechem”, dlatego o 20:30 odbędzie się spotkanie z Szymonem J. Wróblem, autorem tej książki.

  -Tym spotkaniem kończę serię fantastycznych spotkań z moją najnowszą książką w 2021 roku. Cieszę się, że dzieje się to w rodzinnych stornach, w gościnnym kinie Janosik, a pretekstem do spotkania poza książką jest doskonały krótkometrażowy film „Dzień Babci”! Po tym spotkaniu wracam do pracy nad moją kolejną, równie ważną dla mnie książką. Wchodzę w zupełnie inną stylistykę. Ale póki co serdecznie polecam moją najbardziej osobistą do tej pory książkę i zapraszam w środę do kina Janosik- mówi Szymon J. Wróbel ( posłuchaj poniżej ) i dodaje

–W tym jesienno pandemicznym okresie, gdzie tak wiele zwłaszcza młodych osób zmaga się z depresją i innymi tego typu problemami, mam nadzieję, że moja najnowsza książką, będzie jak dobra, naturalna pigułka na gorszy czas. Oswajanie, przepracowywanie naszych lęków, kompleksów, problemów poprzez humor, uśmiech jest trudną, ale najbliższą nam i bezpłatną formą radzenia sobie z każdym kolejnym szarym dniem. Mam nadzieję, że ten projekt pomoże choćby kilku osobą.- mówi kończy Wróbel.

„Humorem i (u)Śmiechem” to prawdopodobnie najpoważniejsza książka o humorze, jaka do tej pory powstała. Nakładem Wydawnictwa MG, 13 października br. ukazała się w księgarniach w całej Polsce. Składają się na nią wyjątkowe wywiady, przeplatane kultowymi żartami i zapomnianymi słowami pomnikowych mentorów.

Dla jednych ta książka będzie wskazówką czy inspiracją, dla kogoś lekiem na gorszy dzień, innych pobudzi do refleksji, będą też tacy, dla których może stać się czystą rozrywką w miłym towarzystwie.

W książce znajdziemy barwne i często zaskakujące historie niezwykłych postaci, których na różny sposób łączy humor i (u)śmiech. Profesor Jan Miodek, Anna Dymna, Abelard Giza, Krzysztof Wielicki, Krzysztof Skiba, Jacek Fedorowicz, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Kamil Nosel i wielu innych.

A wszystko, co znajdziemy na kolejnych jej stronach, okraszone zostało karykaturami artysty Szymona Teluka.

Szymon J. Wróbel: dziennikarz, współpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, Miesięcznikiem Znak, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Obecnie można go posłuchać na antenie Radia Bielsko. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych „Jego Oczami”, „Z domu…”, „Ojciec, czyli o Pieronku”, „Pamiętajcie!”. Jako autor debiutował książką „Jego oczami”. Następnie ukazała się jego bestsellerowa biografia „Ojciec, czyli o Pieronku”. W 2018 roku otrzymał medal pamiątkowy 750-lecia Miasta Żywca, "Za promowanie Żywca i Żywiecczyzny", oraz tytuł „Osobowość roku 2017” w kategorii Kultura w powiecie Żywieckim. W plebiscycie Dziennika Zachodniego. 2021 roku ukazała się jego najnowsza książka wydana przez Wydawnictwo MG „Humorem i (u)Śmiechem”.

posłuchaj : Szymon Wróbel wyjaśni dlaczego warto dziś wieczorem wpaść do żywieckiego kina Janoisk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE