Słotwina: Zagrali dla siedmioletniego Damianka. Chłopiec choruje na skoliozę nerwowo - mięśniową [WIDEO]

2020-02-04 8:26
Koncert w Słotwinie
Autor: redakcja

W Słotwinie zorganizowano koncert charytatywny dla siedmioletniego Damianka. Dla chorego chłopca udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych. Organizacją wydarzenia zajął się Komitet Społeczny „Razem raźniej” pod "dowództwem" Marii Bindy -Sapeta sołtys Słotwiny. W sali miejscowej OSP zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic i kapela" Dejcie spokój". Dodatkowo na przybyłych na koncert mieszkańców Słotwiny czekała kawa i ciasta. Przed wejściem na salę do puszki zbierano datki na operację dla chorego Damianka.

Siedmioletni Damian choruje na skoliozę nerwowo-mięśniową, deformację kręgosłupa i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Damianowi potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Szansą na poprawę jego stanu zdrowia  ma być  operacja  bioder i przykurczy w kolanach w klinice w Aschau w Niemczech.

- Na to jednak niezbędne są duże pieniądze – przyznaje organizatorka noworoczno-kolędowego koncertu Maria Binda-Sapeta  sołtys Słotwiny.

Rodzicom potrzeba 300 tysięcy złotych. 11106,50 zł zebrano w trakcie koncertu w OSP w Słotwinie. Wzięła w nim udział Młodzieżowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic i kapela" Dejcie spokój". Dla uczestniczącego w wydarzeniu Damianka poza tłumem wspierających go mieszkańców wsi wielkim przeżyciem było przejęcie roli dyrygenta i osobiste dyrygowanie muzykami z Łodygowic. Koncert z Słotwinie to początek długiej drogi do celu. Na portalu "Się pomaga " trwa zbiórka funduszy na operację chłopca. Brakuje jeszcze ponad 225 tysięcy złotych .

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE