W Ośrodku Opieki Długoterminowej w Czernichowie pensjonariusze po raz kolejny objęci zostali kwarantanną

2020-06-12 23:59
Potrzebna wzajemna odpowiedzialność. Epidemia trwa.
Autor: Katarzyna Graboń

Podobne procedury przeprowadzane były także w Międzybrodziu Bialskim i Rajczy

W Ośrodku Opieki Długoterminowej w Czernichowie pensjonariusze po raz kolejny objęci zostali kwarantanną. - Piątego czerwca otrzymaliśmy informację o dodatnim wyniku osoby będącej pensjonariuszem ośrodka w Czernichowie - wyjaśnia dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu Marta Micor.
- Trzeba jednak zaznaczyć, że wynik został pobrany od pacjenta, który został przywieziony do żywieckiego szpitala z objawami niezwiązanymi z COVID-19.Procedury szpitala przewidują, że każdy nowo przyjmowany pacjent ma pobierany wymaz. W tym przypadku w wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że jest to pacjent u którego wykryto zakażenie SARS-CoV-2 - tłumaczy dyrektorka żywieckiego sanepidu.
W takiej sytuacji sanepid był zobowiązany do nałożenia kwarantanny na wszystkich pacjentów przebywających obecnie w ośrodku. Dodatkowo przeprowadzone zostały także wymazy wśród pacjentów i części personelu, mającego bezpośredni kontakt z osobą dodatnią.
- W związku z taką sytuacją, wszyscy pacjenci, którzy przebywali w ośrodku, objęci zostali kwarantanną. Wydane zostały 44 decyzje o kwarantannie, która potrwa jeszcze do 17-go czerwca - tłumaczy Marta Micor.
Obiekt w Czernichowie to jednak nie jedyna placówka w powiecie żywieckim, w której nakładana była kwarantanna. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Rajczy i Międzybrodziu Bialskim - tam również podopieczni byli poddani kwarantannie. Z przeprowadzonych badań już wiadomo jednak, że próbki pobrane w placówkach w Rajczy i Międzybrodziu - są ujemne.

Marta Micor - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu
Sonda z krwiodawstwa. Dlaczego oddajecie krew?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE