W całej Polsce mogą poczytać o Beskidzkich szlakach! Spotkanie z Tomaszem Habdasem w Lipowej

2022-07-08 13:32
Spotkanie z Tomaszem Habdasem w Lipowej
Autor: Biblioteka w Lipowej

W niedzielę, 17 lipca, o godz. 17 przy Centrum Aktywności w Twardorzeczce, gdzie mieści się filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, autorem popularnego bloga „W szczytowej formie” Tomaszem Habdasem. Porozmawiamy o jego książce „Gdzie w góry na weekend”, która ukazała się w całej Polsce nakładem wydawnictwa Znak, a w której Tomek barwnie opisuje wiele szlaków z Żywiecczyzny, w tym również z Lipowej. Warto dodać, że sam autor mieszka w Warszawie, ale pochodzi z Żywca.

  Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Lipowej. Wstęp bezpłatny. Spotkanie poprowadzi Szymon J. Wróbel.

-Myślę, że tą książką Tomek zrobił promocję szlaków na Żywiecczyźnie w całej Polsce, jakiej nikt dawno nie zrobił. To nie przewodnik, tylko barwnie i praktycznie opisane wycieczki zachęcające do wyjścia na mniej lub bardziej znane urokliwe szlaki. Bardzo cieszę się, że można w niej znaleźć również wycieczkę z Malowniczej Gminy Lipowa. - mówi Szymon J. Wróbel. ( posłuchaj poniżej)

"Gdzie w góry na weekend".

Góry to wolność, bezkresna przestrzeń i spokój, jakich nie da się odnaleźć nigdzie indziej.

"Gdzie w góry na weekend. Górskie trasy dla każdego" to praktyczny przewodnik i poradnik przygotowujący do jednodniowych wycieczek i weekendowych wypadów w Beskidy.

W tej książce znajdziesz wiele wskazówek, jak przygotować się na górską wyprawę, i porad, co naprawdę będzie ci potrzebne, a co jest jedynie zbędnym gadżetem.

W książce znajdziesz:

-przemyślane trasy pętle,

- górskie legendy, anegdoty i lokalne ciekawostki,

- panoramy, dzięki którym sprawdzisz, jakie szczyty masz właśnie przed oczami,

- mapy pozwalające w prosty sposób zaplanować wycieczkę.

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć swoją beskidzką przygodę, co spakować przed wyruszeniem na szlak, gdzie zatrzymać się na przerwę, żeby widok zawrócił ci w głowie, lub w którym miejscu zjeść najlepszy żurek – ta książka zdecydowanie jest dla ciebie.

Tomasz Habdas – beskidzki przewodnik, który zarazi cię swoją miłością do gór i sprawi, że każda wyprawa stanie się niezapomnianą przygodą.

Małe podróże mogą być wielkimi wyprawami – przekonaj się sam!

Szymon Wróbel o spotkaniu w z blogerem i podróżnikiem Tomaszem Habdasem w Bibliotece w Lipowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE