Uwaga kierowcy tunel Emilia jutro zamknięty. Sprawdźcie gdzie jeszcze czekają na was utrudnienienia na drogach

2021-12-05 16:50
roboty drogowe
Autor: FB

Mimo zimowej aury na drogach powiatu żywieckiego wziąż sporo się dzieje. Przed nami tydzień z utrudnieniami. 6 grudnia w tunelu Emilia w Lalikach, w ciągu drogi ekspresowej S-1, w godzinach od 7:00 do 22:00 będą prowadzone prace związane z serwisem i wymianą oznakowania świetlnego. Ruch w tunelu w tym czasie będzie wstrzymany. Objazd dla pojazdów osobowych starą drogą przez Laliki, natomiast dla pojazdów ciężarowych przez Cieszyn.

  Uwaga będą utrudnienia:

-związane z remontem drogi powiatowej nr 1447S w miejscowości Sól-Kiczora. W dniach 6-9 grudnia w godzinach 8.00 - 16.00 droga powiatowa nr 1447 S w Soli-Kiczorze (odcinek od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1437 S do Nieledwi do skrzyżowania z drogą ekspresową nr S1) będzie zamknięta dla ruchu z powodu wykonywania nowej nawierzchni na całej szerokości drogi.

- w związku z zaawansowaną korozją pomostu drewnianego w ciągu DP nr 1430 S w miejscowości Bystra w dniach od 06. do 10.12.2021r. na moście prowadzone będą awaryjne prace związane z wymianą drewnianych elementów. W związku z pracami remontowymi ruch pojazdów przez przedmiotowy most w godzinach 8:00-14:00 będzie wstrzymany.

Sporo się dzieje na drogach w regionie:

Zakończono prace związane z zabezpieczeniem i stabilizacją osuwiska przy uszkodzonym odcinku drogi powiatowej nr 1426S Sopotnia Mała - Juszczyna. Roboty budowlane polegały między innymi na odbudowie korpusu drogi, odbudowie  lewego pasa z pobocz i  konstrukcją oporową za poboczem drogi, wymianie warstw drogowych na jej lewym pasie, wykonaniu pobocza  z odwodnieniem , odbudowie odwodnienia drogi  z poboczem i korpusem oraz remoncie cząstkowym nawierzchni. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln złotych.

W czwartek, 9 grudnia w godzinach popołudniowych, otwarta dla ruchu zostanie DW 943 w Lalikach. Od kilku miesięcy na odcinku od skrzyżowania z DW 941 w Istebnej do skrzyżowania z lokalną drogą prowadzącą do Lalik wprowadzony został zakaz ruchu dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej większej niż 15 ton. Przyczyną takiej decyzji było zniszczenie korpusu drogi. W przyszłym roku przeprowadzone będą prace wykończeniowe oraz malowanie docelowego oznakowania poziomego, które wymaga odpowiednio wysokich temperatur i niskiej wilgotności. Zakres prac na tym odcinku DW 943 obejmuje m.in.:ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowę konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowania DW 943 z DG 632108S, przebudowę oraz budowę poboczy, przebudowę zjazdów, zastosowanie elementów bezpieczeństwa ruchu, wykonanie elementów odwodnienia pasa drogowego,zabezpieczenie kolizji z urządzeniami obcymi – sieci uzbrojenia terenu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE