Tour de Pologne znów przejedzie przez Żywiecczyznę. Trwa ustalanie tras tegorocznej edycji wyścigu

2020-02-07 12:44
Tour de Pologne 2019
Autor: Łukasz Gągulski Tour de Pologne 2019

Tak jak w latach poprzednich najlepsi kolarze świat będą się ścigać również w naszym regionie. Malownicze trasy i coraz lepsze drogi, jak podkreślał w zeszłym roku dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang, to atuty, które skłoniły organizatorów tej wielkiej sportowej imprezy do ponownej wizyty na Żywiecczyźnie .

W tym roku peleton przemierzy malownicze tereny Czernichowa aż pięciokrotnie - informuje tamtejszy Urząd Gminy. To ustalenia po spotkaniu z Dyrektorem  Generalnym Czesławawem  Langiem oraz Dyrektorem ds. trasy i bezpieczeństwa Tour de Pologne Przemysławem Niemcem.

W przyszłym tygodniu zaplanowano kolejne takie spotkania, bo Czernichów to nie jedyna gmina, w której pojawi się tegoroczny peleton Tour de Pologne. Dokładnych tras tegorocznej edycji Touru jeszcze nie podano, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że kolarze przejadą również przez gminy: Wilkowice, Łodygowice, Łękawica, Gilowice i Świnną.  

W tym roku polski narodowy wyścig zostanie rozegrany od 5 do 11 lipca. Wcześniejszy niż zwykle termin zawodów jest związany z igrzyskami w Tokio, które rozpoczną się 24 lipca.

Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2005 roku należy do elitarnego cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów. Co roku startują w nim wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata oraz czołowi kolarze zawodowego peletonu. Transmisje telewizyjne z Tour de Pologne UCI World Tour docierają do 120 państw na całym świecie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE