Strażacy uratowali sarnę, pod którą załamał się lód

2023-01-22 19:43

Dzielni strażacy OSP Żywiec Moszczanica uratowali młodą sarnę, która utknęła w stawie i nie mogła wydostać się na brzeg. Wpadła do wody, gdy załamał się pod nią lód.

Strażacy uratowali sarnę

Strażacy OSP w Żywcu Moszczanicy mają sporo pracy. Nie dość, że gaszą pożary i ratują ofiary wypadków drogowych, to jeszcze niosą pomoc dzikim zwierzętom. W niedzielę wzywani byli do stawu przy ul. Krakowskiej w Żywcu, w którym utknęła sarna.

Zwierzę weszło na lód na środek stawu. Lód się pod sarną załamał i zwierzę nie potrafiło samodzielnie wydostać się na brzeg z powodu warstwy lodu. Z pomocą pospieszyli strażacy.

Strażacy uratowali sarnę

Zobacz zdjęcia

- Po wydobyciu sarenki z wody ogrzaliśmy ją, a następnie całą i zdrową wypuściliśmy do pobliskiego lasku - informują strażacy OSP Żywiec Moszczanica.

Inni strażacy z Bielska-Białej także dzisiaj ratowali sarnę, która utknęła w ogrodzeniu posesji. Ogrodzenie trzeba było rozciąć i w ten sposób uwolnić zwierzę. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE