Seniorzy z Gminy Radziechowy Wieprz częstują ecobagami. Ekologiczne siatki na zakupy uszyli z materiałów z recyklingu

2020-09-14 14:06 Agata Chmielowska
ecobagi uszyte przez seniorów z Juszczyny i Bystrej
Autor: Agata Chmielowska

Ekologiczne siatki na zakupy, to efekt projektu, w którym biorą udział seniorzy z Juszczyny i Bystrej. Panie, ale również panowie szyją ze starych obrusów, koszul flanelowych, czy spodni ekologiczne siatki na zakupy. Z niepotrzebnych już firanek powstają siatki na owoce i jarzynki. Swoimi "wyrobami " seniorzy częstują mieszkańców gminy, by zachęcić ich do korzystania z ecosiatek w trakcie zakupów.

-Rozdajemy duże  torby na zakupy i takie mniejsze siatki jarzynóweczki, ładne ze sznureczków, do których można sobie włożyć pomidorki, ogórki, pietruszkę, jabłuszko. I takie małe dla dzieci ,żeby  też nauczyły się chodzić na zakupy z ekosiatkami i nie korzystały z foliowych reklamówek - mówi Jadwiga Kuchejda z Bystrej, uczestniczka projektu.

-Szyjemy na czterech maszynach zakupionych z pieniędzy, które otrzymaliśmy w ramach projektu z programu Lokalne Inicjatywy Społeczne fimy Żywiec Zdrój. Szyjemy już klka miesięcy. Kto nie umiał to się nauczył szyć. Ja na przykład  sobie uszyłam super torbę ze starych dżinsów-dodaje Katarzyna Zemczak z Juszczyny.

Projekt został mocno okrojony. Wszystko z powodu pandemii, która   pokrzyżowała plany.  Poza szyciem ecobagów miało odbyć się wiele spotkań i wydarzeń, ale trzeba było je odwołać lub przeprowadzić zdalnie. 

-Nic nie szkodzi, korzystamy z każdej okazji by edukować ekologicznie i pokazać efekty swojej pracy -wyjaśnia Krystyna Leszczewska szefowa Kluby Seniora Wrzos w Juszczynie. Seniorzy zamierzaja działać do skutku, aż z lokalnych  sklepów znikną worki foliowe, bo już nikomu nie będą potrzebne.

Ecobagi- mówi Katarzyna Zemczak
Ecobagi w Juszczynie-mówi Jadwiga Kuchejda
Posprzątali zalew w Siedlcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.